Jaki statyw magnetyczny do czujnika zegarowego

Dyskusje dotyczące pomiarów, narzędzi pomiarowych stosowanych przy obróbce ręcznej i maszynowej.

Autor tematu
Zhan
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 224
Rejestracja: 09 sie 2011, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

Jaki statyw magnetyczny do czujnika zegarowego

#1

Post napisał: Zhan » 04 maja 2014, 23:38

Witam,

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć, który z dostępnych na rynku, raczej z najniższej półki cenowej statyw magnetyczny warto kupić? Niestety naciąłem się właśnie na jednym, który miał być sztywny a ugina się 5 setek od samego naciskania na czujnik.

pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Post napisał: zacharius » 05 maja 2014, 00:13

że jak od naciskania na czujnik? na bolca czujnika czy na korpus?
i ciekawie jak kolega zmierzył ugięcie statywu przy naciskaniu na czujnik? wnioskuje że drugim statywem z czujnikiem
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły


Autor tematu
Zhan
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 224
Rejestracja: 09 sie 2011, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: Zhan » 05 maja 2014, 00:17

Oczywiście chodzi o naciskanie na trzpień czujnika, w zakresie jego ruchu pomiarowego:

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#4

Post napisał: noel20 » 05 maja 2014, 07:05

Ja mam taki jak jest z drugim czujnikiem zegarowym na tym filmiku. Nie hydrauliczny z centralnym zaciskaniem, tylko taki właśnie najtańszy. Chyba dobry jest, choć takiej próby nie robiłem.


szuler666
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 310
Rejestracja: 04 gru 2010, 17:20
Lokalizacja: szczecin/essen
Kontakt:

#5

Post napisał: szuler666 » 05 maja 2014, 07:13

Zhan pisze:Oczywiście chodzi o naciskanie na trzpień czujnika, w zakresie jego ruchu pomiarowego:
no coz głupota ludzka nie zna granic jak wali się w trzpien do końca jego zakresu to nic dziwnego ze statyw pracuje :mrgreen:
szuler


Autor tematu
Zhan
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 224
Rejestracja: 09 sie 2011, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post napisał: Zhan » 05 maja 2014, 08:11

szuler666 pisze:no coz głupota ludzka nie zna granic
Podobnie jak chamstwo i ignorancja. Idź obejrzyj ten filmik jeszcze kilka razy to może zauważysz, że w pierwszej fazie wskazówka nawet nie dochodzi do końca zakresu. A podpowiem ci jeszcze, że ten czujnik to Mitutoyo, w którym trzpień wchodzi znacznie dalej niż zakres pomiarowy. Wskazówki osiągają limit a trzpień jeszcze się wsuwa kilka mm zanim się zaprze.
A następnym razem zastanów się zanim zarzucisz komuś głupotę żebyś przy okazji nie ujawnił swojej.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#7

Post napisał: RomanJ4 » 05 maja 2014, 08:36

Mam podobny, tylko dużo starszy, ale nic takiego nie stwierdziłem. A sprawdź kolego czy to może nie cała kolumna na gwincie w podstawce chodzi?
pozdrawiam,
Roman


szuler666
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 310
Rejestracja: 04 gru 2010, 17:20
Lokalizacja: szczecin/essen
Kontakt:

#8

Post napisał: szuler666 » 05 maja 2014, 08:54

Zhan pisze:Podobnie jak chamstwo i ignorancja
Widzisz chłopie cos zobaczyłeś i nawet nie wiesz co , sam układ pokazany na filmiku nie jest sztywny , same sprężynki w czujnikach maja rozne siły naciągu ,
Zhan pisze:czujnik to Mitutoyo, w którym trzpień wchodzi znacznie dalej niż zakres pomiarowy
a w innych to nie :mrgreen: , a ponadto to nie sama podstawka magnetyczna jest wazna tylko ramie najlepiej zaciskane mechanicznie ewentualnie hydraulicznie bez zbędnych przegubow
szuler


Autor tematu
Zhan
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 224
Rejestracja: 09 sie 2011, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

#9

Post napisał: Zhan » 05 maja 2014, 09:18

szuler666 pisze:Widzisz chłopie cos zobaczyłeś i nawet nie wiesz co , sam układ pokazany na filmiku nie jest sztywny , same sprężynki w czujnikach maja rozne siły naciągu
A jakie to ma znaczenie w tym przypadku? Pokazałem, że naciskanie czujnika powoduje ruch całego ramienia a to, że drugi zestaw też nie jest idealnie sztywny to ok ale jeśli tak jest to raczej powinien się ugiąć zgodnie z kierunkiem przykładanej siły. Czyli gdyby był sztywny to okazałoby się, że badany statyw ugina się jeszcze mocniej. No chyba, że uważasz, że statyw pomocniczy w magiczny sposób ugina się w przeciwną stronę do nacisku i złośliwie przekłamuje wynik testu. Wniosek logiczny jest jeden, odległość między zestawami statyw-czujnik w czasie testu zmienia się pod wpływem działania na jeden z nich, jaki widzisz w tym wpływ tego, że w różnych czujnikach sprężynki mają różną siłę naciągu - nie wiem.
szuler666 pisze:a w innych to nie :mrgreen: , a ponadto to nie sama podstawka magnetyczna jest wazna tylko ramie najlepiej zaciskane mechanicznie ewentualnie hydraulicznie bez zbędnych przegubow
Nie wiem jak w innych, nie jestem specjalistą od czujników zegarowych. I nie wiem gdzie wyczytałeś, że ważna jest sama podstawka magnetyczna... Obalanie wymyślonych teorii to twój sposób na błyśnięcie wiedzą? Bo póki co nic sensownego do wątku nie wniosłeś.

[ Dodano: 2014-05-05, 09:32 ]
RomanJ4 pisze:Mam podobny, tylko dużo starszy, ale nic takiego nie stwierdziłem. A sprawdź kolego czy to może nie cała kolumna na gwincie w podstawce chodzi?
Myślałem o tym ale ale niestety, robiłem próbę mocując ramię w imadle (za dolny przegub, bez odkręcania od podstawy) i efekt jest taki sam.


szuler666
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 310
Rejestracja: 04 gru 2010, 17:20
Lokalizacja: szczecin/essen
Kontakt:

#10

Post napisał: szuler666 » 05 maja 2014, 14:42

Zhan pisze:Pokazałem, że naciskanie czujnika powoduje ruch całego ramienia a to, że drugi zestaw też nie jest idealnie sztywny to ok ale jeśli tak jest to raczej powinien się ugiąć zgodnie z kierunkiem przykładanej siły. Czyli gdyby był sztywny to okazałoby się, że badany statyw ugina się jeszcze mocniej. No chyba, że uważasz, że statyw pomocniczy w magiczny sposób ugina się w przeciwną stronę do nacisku i złośliwie przekłamuje wynik testu. Wniosek logiczny jest jeden, odległość między zestawami statyw-czujnik w czasie testu zmienia się pod wpływem działania na jeden z nich
Pokazuje to ze nie potrafisz korzystać i czytac wskazan czujnika
oprócz tego tez z prawej zamocowany jest sprezyscie [ustawienie zera na czujniku za pomocą wkręta z radełkowana głowka]
Zhan pisze:szuler666 napisał/a:
a w innych to nie , a ponadto to nie sama podstawka magnetyczna jest wazna tylko ramie najlepiej zaciskane mechanicznie ewentualnie hydraulicznie bez zbędnych przegubow

Nie wiem jak w innych, nie jestem specjalistą od czujników zegarowych. I nie wiem gdzie wyczytałeś, że ważna jest sama podstawka magnetyczna... Obalanie wymyślonych teorii to twój sposób na błyśnięcie wiedzą? Bo póki co nic sensownego do wątku nie wniosłeś.
kłania się czytanie ze zrozumieniem pisze ze to sam statyw jest ważniejszy
no ale sam nie wiesz czego szukasz czy to ma być sama podstawka czy tez sam statyw :mrgreen:
szuler

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe”