spawanie przyczepy - jaki proponujecie ceownik na rame?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
pszemol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2011, 23:56
Lokalizacja: Radzionków

spawanie przyczepy - jaki proponujecie ceownik na rame?

#1

Post napisał: pszemol » 19 gru 2011, 00:20

witam

biore sie za spawanie przyczepy samochodowej typu "sam"
do ramy chcialbym uzyc ceownikow. dlugosc przyczepy to 3m, dwie osie i realna wytrzymalosc 2,6 tony (takie mam zakupione osie). jakich wymiarow proponujecie ceownik? chodzi o to zeby byl kompromis miedzy wytrzymaloscia a ciezarem. rame chce dac ocynkowac a tu ciezar decyduje o cenie, no i mniejszy ciezar wlasny = wieksza ladownosc (byc moze zarejestruje ja jako lekka o dmc 750kg)



pozdrawiam


Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein

Tagi:


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: wt » 19 gru 2011, 01:06

Kątownik 50 powinien wystarczyć. Dużo zależy od jakości materiału. Pozdrawiam


spawtech
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 251
Rejestracja: 15 lut 2007, 20:49
Lokalizacja: 123

#3

Post napisał: spawtech » 19 gru 2011, 10:02

Witam,zajrzyj na www.alko.pl ,moim zdaniem kształtownik zamknięty będzie lepszym rozwiązaniem od otwartego.


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Post napisał: STELMI » 19 gru 2011, 10:43

z tego co wiem nie można już rejestrować przyczep typu SAM, więc na Twoim miejscu bym to dla pewności zweryfikował zanim kupisz cokolwiek


Autor tematu
pszemol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2011, 23:56
Lokalizacja: Radzionków

#5

Post napisał: pszemol » 19 gru 2011, 19:54

katownik mysle ze nie wytrzymalby dwoch ton :) nad profilem zastanawialem sie ale mniej problemow z ocynkowaniem jest przy ceowniku i przy spawaniu ceownika widze obie strony i mam pewnosc ze spaw jest dobry

mierzylem osie i element mocujacy ma szerokosc 65mm - taki musialbym miec profil lub ceownik. nie jestem obeznany jezeli chodzi o dostepne wymiary ceownikow - jak nie da sie kupic nic z ceownika o tych wymiarach (nie chce by byl za wysoki) to kupie profil.

poza tym ceownik wyglada bardziej "profi" od ksztaltownika. wszystkie przyczepy wyjezdzajace ze stodoly maja profile

strone alko poczytam, mam od nich zakupione osie

STELMI nawet mnie nie strasz bo strzele sobie w leb. kilka dni temu wydalem na uklad jezdny i kilka drobiazgow 2900zl
wiem tylko ze ostatnio zmienil sie przepis dotyczacy przegladow przyczep. lekkie mialy bezterminowy a ciezkie co rok i koszt 80zl. chcialem zarejestrowac jako lekka bo szkoda kasy. okazalo sie ze lekkie tez maja coroczne przeglady. teraz nie wiem jak rejestrowac - jezeli obie maja przeglady to zarejestruje ja chyba na 1600kg bo tyle mam dozwolone w dowodzie samochodu



pytanie dodatkowe - gdzie na slasku (jestem z bytomia) mozna ocynkowac rame z przyczepy? najlepiej najtaniej :)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein


spawtech
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 251
Rejestracja: 15 lut 2007, 20:49
Lokalizacja: 123

#6

Post napisał: spawtech » 19 gru 2011, 20:33

Jakie masz osie (alko),zamierzam też kupić,na nie od góry dam ramę z 80x50x4,podoba mi się zaczep regulowany,będę sam robił,co do ceownika latem spawałem popieprzone podwozie właśnie z ceownika 80x40(dwuosiówka pod kajaki).


Autor tematu
pszemol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2011, 23:56
Lokalizacja: Radzionków

#7

Post napisał: pszemol » 19 gru 2011, 20:50

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein


spawtech
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 251
Rejestracja: 15 lut 2007, 20:49
Lokalizacja: 123

#8

Post napisał: spawtech » 20 gru 2011, 16:36

Ekstra,teraz tylko rama i podczepiać,może warto zobaczyć z czego i jak jest zrobiona rama w podobnych konstrukcjach.


Autor tematu
pszemol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2011, 23:56
Lokalizacja: Radzionków

#9

Post napisał: pszemol » 20 gru 2011, 18:56

no, TYLKO :)

[ Dodano: 2011-12-24, 13:59 ]
uzylem ceownikow 65x42. dyszel z ceownika o rozmiar wiekszego. gdy beda widoczne postepy to sie odezwe :) tylko troche to potrwa bo przyczepe robie na nielegalu (remont w domu i przed baba trzeba sie wymykac)

pozdrawiam
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”