Przestroga przed Poltech CNC z allegro

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

Przestroga przed Poltech CNC z allegro

#1

Post napisał: 251mz » 04 lut 2015, 20:45

Witam

Chciałem się pochwalić jak ostatnio zostałem potraktowany przez firmę wymienioną w temacie.

Otóż zamówiłem jakieś 2 tygodnie temu części za około 1400zł.
Było to już moje chyba 3cie zamówienie za podobną sumę ... w ciągu 3ch lat..

Zamówiłem między innymi 7 metrów prowadnika kablowego oraz 4 sprzęgła ...

Przyszła mi paczka jak zwykle na portiernie , następnego dnia patrzę graty przyszły , trzeba rozpakować i składać co potrzeba...

No i tak rozpakowuje i sprawdzam z fv i wszystko się zgadza... prawie..
Bo zacząłem odkładać prowadniki na półkę i patrzę ,że prawie każdy innej długości , ale myślę pewnie rozczepili do transportu .
Jednak po pomiarach się okazało ,że brak jest 5ciu ogniw , w jednym 1szt i w 2ch po 2szt...
Myślę sobie no nic sprawdzę resztę towaru dla pewności .
Okazało się jeszcze ,że sprzęgła dostałem o rozmiar niższe niż zamawiałem.

Zadzwoniłem do wyżej wymienionej firmy no i Pan z którym rozmawiałem zapiera się ,że na pewno dostałem te sprzęgła co mam na fv , a po prostu sobie chce wymienić sprzęgła , które kupowałem ponad roku temu bo sobie sprawdził po fv... (co z tego ,że tamte już dawno założone w maszynie itp)
A co do prowadników to mówił ,że też nie możliwe bo oni dostają w metrowych odcinkach i jest to nierealne...

Sobie myślę jak nierealne jak przecież stoję nad tym towarem i patrzę na niego...
Poczułem się jak jakiś oszust albo złodziej , gdzie w sumie od początku gdzie u nich kupowałem zamówiłem towaru za tyle kasy a oni się ze mną spierają o 5 ogniw i 4 sprzęgła które przyszły w niższym wymiarze...

Koniec końców te 5 ogniw mają dosłać , a sprzęgła muszę sobie kupić nowe , bo jak to Pan ładnie określił u nich wszystko się zgadza , a ja pewnie chcę podmienić i ich oszukać...

Ehh już szkoda pisać....

Dla użytkowników robiących tam zamówienie mam radę:
Zawsze sprawdzajcie wszystko w najdrobniejszym szczególe przy kurierze i spisujcie na protokole dostawy... Ja tego nie dopełniłem i jestem w plecy parę złotych....

PS. jak by ktoś chciał odkupić sprzęgła 4szt z otworami 8/12 mm to mogę sprzedać taniej niż mają na aukcji oczywiście nówki ....

Pozdrawiam :)



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7611
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 04 lut 2015, 21:03

witam.
pomimo że jestem z krakowa i jakoś tam " patriotyzm lokalny " obowiązuje to ..
wolałbym zapłacić więcej i czekać dłużej a nie kupię u nich nic .
po rozmowie telefonicznej - bardzo mi zależało na łożyskach i prosiłem o możliwość odebrania osobiści .
ale zostałem spuszczony po brzytwie - jak to się mówi.
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares


Leszek_Z
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 153
Rejestracja: 23 lis 2005, 15:19
Lokalizacja: sam nie wim

#3

Post napisał: Leszek_Z » 04 lut 2015, 21:42

Witam
Mi ta dziadowska firma przysłała wałki hartowane na prowadnice fi 16 i 20 mm, które można było napunktować punktakiem i wiercić zwykłym wiertłem hss. Te wałki nawet nie leżały koło hartowanych.
Oko za oko,ząb za ząb,a du** za pieniądze..


morcine
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 12 wrz 2009, 15:50
Lokalizacja: Sosnowiec

#4

Post napisał: morcine » 04 lut 2015, 22:18

To żeście mi zdziwko zapodali. Od 2 lat co miesiąc robię u nich zakupy i może raz się zraziłem ( na początku ). Zamawiam przeważnie duże ilości łożysk (ponad 100szt czasami nawet ponad 200szt) i także wałki hartowane od fi 6 do fi 20 na które klne jak szewc bo płaszcz mają taki twardy że przy planowaniu wiór czerwony leci (ale to dobrze bo spełniają swoją funkcje idealnie).


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#5

Post napisał: skoczek » 04 lut 2015, 22:41

pukury pisze:witam.
pomimo że jestem z krakowa i jakoś tam " patriotyzm lokalny " obowiązuje to ..
wolałbym zapłacić więcej i czekać dłużej a nie kupię u nich nic .
po rozmowie telefonicznej - bardzo mi zależało na łożyskach i prosiłem o możliwość odebrania osobiści .
ale zostałem spuszczony po brzytwie - jak to się mówi.
pozdrawiam.
Miałem dosłownie to samo. Też potrzebowałem łożyska "na już" - sprawdziłem na ich aukcji allegro czy mają i okazało się że są. Około rok wcześniej pofatygowałem się osobiście do ich firmy bo była możliwość odbioru osobistego i nie robili z tym problemów. Sprawdziłem więc czy nadal jest możliwość takiego odbioru - napisane w ich stronie "o mnie" że jest. Napisałem mejla, przez parę godzin cisza, myślę sobie zadzwonię...
[...]
Szkoda było ucha na słuchanie tego...
Takiej obsługi klienta dawno nie widziałem ani nie słyszałem. Chyba gość miał zły dzień :roll:

Według nich są jakieś przepisy które zabraniają firmom wysyłkowym przekazywania klientowi towaru osobiście, co może i ma miejsce, ale nie zmienia to faktu że można taką informację klientowi przekazać kulturalnie, zwłaszcza jeśli sami nie zadbali o to by usunąć nieaktualną informację na swojej stronie o możliwości odbioru osobistego.
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski


Autor tematu
251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: 251mz » 05 lut 2015, 08:15

Glupoty gada od parady.
Taki przepis jest ale inaczej sie wyraza i tylko do osob prywatnych.
A z tego co pamietam posiadasz dzialalnosc...


Damradę
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Ścinawa

#7

Post napisał: Damradę » 05 lut 2015, 08:53

Ja odbieram w tej firmie osobiście, chodź obsługa pozostawia wiele do życzenia a produkty już bardziej chińszczyzną śmierdzieć nie mogą to do moich potrzeba wystarczają, mam niedaleko i tanio . Ale jak ktoś potrzebuje jakościowych płytek czy tam łożysk, lub prowadnic to odradzam, pomijając fakt cięcia prowadnic szlifierką na oko przy kliencie hehe.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#8

Post napisał: cnccad » 05 lut 2015, 09:51

ja raz tylko wysłałem zapytanie a potem zadzwoniłem. Na ofertę czekałem , jakieś dwa... trzy tygodnie. A po rozmowie telefonicznej się uśmiechłem i se pomyślałem. Kulturalni inaczej. faktury dla mnie nie wydrukują. Nie ma takiej opcji. :smile:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#9

Post napisał: bartuss1 » 05 lut 2015, 11:29

Damradę pisze:Ja odbieram w tej firmie osobiście
Poltech jest z Krakowa, pomyliło Ci sie z cnc profi, profi mi kiedys przysłało wałki ciete szlifierką z takimi wiórami ze myslałem ze sie pokalecze przy rozpakowywaniu paczki, jakbym wiedział ze jest uciete na chama to bym inaczej do tego podszedł, no ale zeby to wiedział
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Damradę
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Ścinawa

#10

Post napisał: Damradę » 05 lut 2015, 13:34

Masz rację pomyliło mi się z cnc profi, ale z poltechu też mi kiedyś wysłali 12 wałków metrowych w minusie 5mm i 12 w plusie 5mm i się tłumaczyli ,że nie mieli metrowych to pocięli z dwumetrowych tylko na czym taką dokładność uzyskali to ja nie wiem hehe.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”