Gdzie pracujemy?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Boje sie o swoje stanowisko pracy, konkurencji innych pracownikow, ktorzy potencjalnie zloza swoje CV w moim zkladzie

tak
15
11%
nie
86
61%
to ja jestem bosem ;)
39
28%
 
Liczba głosów: 140

Awatar użytkownika

Autor tematu
luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

Gdzie pracujemy?

#1

Post napisał: luk_asz01 » 01 lis 2009, 22:48

witam. wiem ze to dziwny temat, niektorzy moga sie bac , ze ktos lepszy przyjdzie do nich do firm i zagrozi swoja oaoosba jego pozycje. ale przestanmy miec jakiekolwiek uprzedzenia. kazdy wie jak ciezko zebrac do kupy firmy z tej dziedziny. ja sam przeszukiwalem kiedys godzinami w necie miejsc gdzie moglbym zlozyc moje cv, lub udac sie nna jakakolwiek rozmowe. wiem jakie to ciezkie. a ze powstalo juz takie forum. za co serdecznie dziekuje im zalozycielom - (po raz pierwszy;) ), to moze zamiast swoich wizytowek, czas na jakas liste zakladow , gdzie znajduja sie maszyne sterowanie numerycznie. cokolwiek, kazdy zapewnie zjadzie cos dla siebie.
Prosze o jakis pozadek by bylo to wszystko czytelne. jesli to mozliwe to moze nazwy zakladow piszmy pogrubiona czcionka




pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#2

Post napisał: pprzemo88 » 02 lis 2009, 10:38

widze ze glosowalo pare osob ale zadna sie nie wpisala ,czyli odpowiedz nasuwa sie sama
boimy sie konkurencji ,zwolnienia i tego ze mozna nas zastapic...
wielu prywaciazy nadal ma mentalnosc zatrudniania mlodych i tanich pracownikow
co widac w ogloszeniach staz pracy:min rok
czy po roku pracy mozna powiedziec ze jest sie fachowcem ??? czy poprostu branza cnc tak upada.?
watpie zeby ktos podal adresy z powyzszych powodow i moze innych....Ja osobiscie w zakladzie pracy wiele razy slyszalem ze robic na maszynie numerycznej to zadna filozofia
i moze to po przyuczeniu malpa robic...

u nas w wielkopolsce wiekszosc zakladow wyszla poza poznan [tu mieszkam] co odbilo sie tez na stawkach...masakra 18 brutto/h to zart..
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-

Awatar użytkownika

Autor tematu
luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

#3

Post napisał: luk_asz01 » 02 lis 2009, 17:47

teaz sobie uswiadomilem, ze potencjalny pracownik, jesli odpowiedzial w ankiecie - NIE , moze sie spotkac z kims , z jego pracy i ujrzec wzrok, mowiacy - tak myslisz ze sie nie boisz ;> , nic nie wiesz.
moze zamiast swoich danych zakladow , wpisujmy adresy i nazwy zakladow konkurencji. kazdy zna cos napewno. niech legna tam tlumy guzikowych :P, bez obawy tak zgromadzimy pare adresow, podawajmy je z zawiscia i zazdroscia. bo przeciez taka to nasza natura - Polaka ;)
ciekawe , czy ktos poda wasz adres, to bedzie cos zanaczyc, prawda.
every day's a school day
Tornos ,Acramatic. Hurco. Fanuc. Mori seiki


Blumen7
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 30 paź 2007, 18:00
Lokalizacja: Podkarpacie

#4

Post napisał: Blumen7 » 02 lis 2009, 20:43

Jadar Techmatik w Radomiu - Nowe maszyny cnc , nowy zakład od podstaw - Pracowałem tam 7 miesiecy ( tak na marginesie to byl najgorszy okres w moim życiu :mrgreen: )


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#5

Post napisał: pprzemo88 » 02 lis 2009, 22:16

ok...POZNAN zaklady mechaniczne KAZIMIERUK -cale szczescie ze nie dalem sie tam namowic :mrgreen: praca po 12h sob i niedz tez ..urlop to slowo nieznane :neutral:
zarobki takie sobie...podsumowanie :oboz pracy

http://www.kazimieruk.com.pl/
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#6

Post napisał: Bri » 03 lis 2009, 06:43

PONAR-Żywiec, chyba jeszcze stoi, moja pierwsza praca po studiach 5 latek temu (trochę technolog, trochę konstruktor, trochę majster, trochę zaopatrzeniowiec) opanowałem tam suwnicę i wózek akumulatorowy. Wytrzymałem 11 miechów.
Z parku maszynowego cnc były tzw. "centra niemieckie" (ala wytaczarki), frezarka bramowa axa, para tokarek cnc w dobrym stanie, wycinarka palnikowa (programy z notatnika na dyskietkach przynoszono), potem kupili nawet używanego Unisign'a bramówkę (to było COŚ).
Poza tym sporo innych tokarek, wytaczarek, frezarek, wielkie szlifierki, honownica, galwanizernia, spawalnia. Zakład robił i sprzedawał wtryskarki i prasy całkiem niezłe, poza tym usługi usługi i jeszcze raz usługi.
Wynagrodzenia obecnie nie wiem ale były (a może i obecny) prezio dalej sądzi się z Bielskim ZUS'em (dostaję co roku powiadomienie o jakiejś rozprawie) - bo najpierw ZUS podał go do sądu za niepłacenie składek, a on potem podał do sądu zus za to że zus go źle pozwał (tak wiem - lol). Kasa wtedy to żaden szał był.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


artus01
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2010, 22:00
Lokalizacja: Zdzieszowice

#7

Post napisał: artus01 » 02 mar 2011, 13:45

ZK-REM Zdzieszowice Pracuje tam 4,5 roku na wypalarce palnikowej, ogólnie w firmie 2 gliwickie wypalarki chyba 2 wytaczarki CNC, plus trochę starych tokarek Wynagrodzenie od 1,3 bez nadgodzin. ''poryta firma'' szefostwo najlepiej w ogóle by nie inwestowało w maszyny, a i w ludzi też. Ale jeszcze trochę i zmieniam firmę i profesje.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#8

Post napisał: bartuss1 » 02 mar 2011, 14:16

a ja u siebie, zawsze sa jakies plusy i minusy własnej działalności, ale więcej plusów
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Darius
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 140
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:36
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Praca

#9

Post napisał: Darius » 30 wrz 2012, 13:27

Nigdy nie obawiałem się nowych pracowników.Obawiałem się raczej przygłupów na stanowiskach kierowniczych i miałem rację.
Po przepracowaniu 3 lat w firmie przy formach i budowaniu maszyn od a do z (nie projektowałem) prezes stwierdził,że opierdzielam się każdego miesiąca po kilka dni.Nie pomogły tłumaczenia projektanta ani technologa,że projekt został zakończony przed czasem i nie mają nic nowego do roboty dla mnie.Prezesik bałwan kompletny nie mający pojęcia o czym kolwiek.W tej firmie najlepiej było nic nie robić i trzepać pianę na widok szefa lub prezesika.
Poszedłem na swoje - usługi tokarskie.
Jest różnie,czasem całkiem źle,ale nie oglądam wyżej wspomnianych i szlag mnie nie trafia. :grin:
Nazwy firmy nie podaję, szkoda liter ,ale firma znajduje się w Suwałkach na SSE.


mietekg
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 73
Rejestracja: 22 sie 2010, 18:49
Lokalizacja: lubelskie

#10

Post napisał: mietekg » 30 wrz 2012, 18:20

Zamiarem autora tematu było raczej uzyskanie adresów, gdzie można szukać pracy - tymczasem temat przekształcił się "Które firmy należy omijać szeeerokim łukiem"...
Nigdzie nie jest różowo. Niestety, są to uroki pracy u "prywaciarzy".
Czy się boję o swoją posadę? Nie. Nie ta praca to będzie inna, nie tu - to gdzieś indziej. Mam dopiero (może aż) 32 lata i życie zdążyło mnie nauczyć, że w biznesie nie ma sentymentów - naoglądałem się co robią "prezesi".
Ważne dla mnie jedno - nie dać sobą pomiatać - zwłaszcza jak się trafi "kierownik" bez doświadczenia i nie mającego zielonego pojęcia co ma sam robić a mówi komuś...
W mieście w którym pracuję - z tego co wiem to w K4 była wypalarka gazowa - firma została przejęta przez miasto za długi (tak mi się obiło o uszy - nawet chyba tam pracował jeden z forowiczów - o ile pamiętam chyba "qdlacz007"). W Krasnymstawie jest firma z laserem - jak rozmawiałem z pracownikiem: jeśli komuś się trafi lepiej płatna robota to ucieka i nie patrzy na nic, bo z zarobkami to nie ma rewelacji.
PS.
Czasami szczytem marzeń jest jak jeszcze wypłata jest na czas... ...lub w ogóle jest.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”