przerobka perske na ISO 20

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
flopio
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 59
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:18
Lokalizacja: Gorzów / Szczecin
Kontakt:

przerobka perske na ISO 20

#1

Post napisał: flopio » 22 cze 2008, 10:08

Witam,

zainteresowal mnie temat przerobienia silnika perske na wrzeciono z automatyczna zmiana narzedzia.

Kolega gmaro umiescil rysunki i zdjecia takiej przerobki tutaj:
https://www.cnc.info.pl/topics63/wrzeci ... ght=perske

Mam kilka pytan zwiazanych z tym tematem:

1. Jest mozliwosc w rozsadnej cenie dostac uchwyty ze stozkiem iso20 i mocowaniem na ER16?
2. Jakiego rzedu powinna byc sila dociagajaca stozek?
3. Czy sila przykladana w czasie zwalniania uchwytu nie szkodzi lozyskom skosnym? Nie wiem jakie jest oznaczenie tych lozysk, wiec nie wiem jaka maja nosnosc statyczna i nie wiem jakie sily przy zwalnianiu sa potrzebne
4. Czy sile dociskowa pakietu sprezyn talerzowych liczy sie z prostego wzoru F=kx?
5. Jaka jest rozsadna cena za taki silnik o parametrach 165V, 20A, 8650obr/min, 3.0kW? 700zl to duzo?

pozdrawiam
pf



Tagi:


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#2

Post napisał: olo_3 » 22 cze 2008, 13:42

Generalnie jesteś len jedynie wysłać cię do wyszukiwarki.

Ad1
Nie,
Cenę określa rynek, od tego są katalogi, jak będziesz miał szczęście dostaniesz za darmo i może nawet wygrasz w totka.

Ad 2
Rozumiem ze pytasz o oprawkę - min 400kg

Ad3
Nie szkodzi,
Rozmiary wynikają z rozmiarów jakie masz podane w rysunkach.
Rodzaj łożysk będzie taki jak zastosujesz.
O jakie łożyska ci chodzi ?

Ad4
Co dla ciebie jest k i x to samo co dla mie T1 i C ?
Sumuje sie.

Ad5
Ostatnio kupiłem 12k obr 3kw bez falownika za 20e.
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


Autor tematu
flopio
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 59
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:18
Lokalizacja: Gorzów / Szczecin
Kontakt:

#3

Post napisał: flopio » 22 cze 2008, 16:03

olo_3 pisze:Generalnie jesteś len jedynie wysłać cię do wyszukiwarki.
Wszystkie pytania, zanim zostaly tu zadane, zostaly poprzedzone poszukiwaniami na google lub tu na forum. Jesli je zadaje, to nie dletego, ze jestem len, tylko dlatego, ze nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na nie.

Ad1
Oczywiscie sa katalogi, ale jest wiedza, ktorej nie ma w katalogach i moze ktos z forum ma doswiadczenie w tej sprawie...po to jest forum, zeby pytac, prawda? Kto pyta, nie bladzi i nie kupuje w ciemno tego, co znalazl w katalogu bedac przekonanym o tym, ze nie ma mozliwosci kupic tego taniej
Ad2
O ta sile wlasnie chodzi
Ad3
Nie wiem jaki silnik kupilbym(na razie jestem na etapie myslenia o tym, musze porozmawiac z osobami, ktore mialyby mi wykonac obrobke, czy jest to wykonywalne w ogole), lozyska dostosuje do wymiarow walu silnika, ktory kupie, nie wiem w tej chwili jakie beda to dokladnie lozyska, jedyne co wiadomo-skosne, wysokoobrotowe. Jesli jest to sila rzedu 400kg, ten problem mozna pominac, nosnosci prszy tych gabarytach sa wystarczajace do przeniesienia tego obciazenia.
Ad4
Ten wzor jest chyba oczywisty, jesli mowimy o sprezynach...k-sztywnosc, x-ugiecie, F sila
znalazlem program do obliczen sprezyn talerzowych ulozonych w pakiet lub kolumne, po niemiecku, ale chodzi mi o to, czy ktos ma jakies sposoby uproszczone na obliczenia takich sprezyn-jak obliczyc szytwnosc zastepcza w zakresie liniowej pracy takiego pakietu...to by znacznie uproscilo sprawe, przynajmniej na etapi planowania
Ad5
na ebayu wisi ta oferta od jakiegos czasu:
http://cgi.ebay.de/GP13-perske-KNS-Dreh ... 18Q2el1247
Napisalem maila do nich, ile wysylka by kosztowala do polski, bo do niemiec 39eur (co jest moim zdaniem kosmiczna cena)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”