wycinarka do styropianu - drukarka igłowa

Maszyny do wycinania gorącym drutem

Autor tematu
yatzec
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2009, 00:18
Lokalizacja: Szczecin

wycinarka do styropianu - drukarka igłowa

#1

Post napisał: yatzec » 28 cze 2009, 00:26

Witam
Nie mam kompletnie pojęcia o sterowaniu silnikami krokowymi itp. Interesuje mnie natomiast możliwość zastosowania mechanizmu sprawnej drukarki igłowej, np formatu A3, do wykorzystania jako gotowy napęd wycinarki komunikujący się z komputerem.



Tagi:


SQ3VAZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 313
Rejestracja: 17 kwie 2009, 20:41
Lokalizacja: Przylep

#2

Post napisał: SQ3VAZ » 28 cze 2009, 07:42

Witam. Przepraszam, ale jakoś nie wyobrażam sobie takiego ustrojstwa. Zauważ jak sterowana jest i jak pracuje drukarka. Jej głowica nanosi tylko punkty w kolejnych liniach, co w rezultacie daje nam cały obraz. No chyba, że chcesz z drukarki wyjąć silniki w obwody sterowania nimi i to zaadoptować do ustrojstwa - wówczas OK. Nawiasem mówiąc - potrzeba tylko trochę złotówek - podstawy silników krokowych, sterowników itd to kwestia chęci dokończenia pracy. Uwierz mi - to nie jest trudne, a może się okazać, że silniki ze swojej drukarki mógłbyś bardzo dobrze spożytkować. Jeśli się myle - zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam.
Darek J.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi." A.E.
Jeżeli pomogłem - kliknij pomógł. Konstruktywna krytyka mile widziana.


Autor tematu
yatzec
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2009, 00:18
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: yatzec » 09 lip 2009, 21:38

Wybacz mój upór, ignorancję a może i lenistwo, ale myślałem o wykorzystaniu mechanizmu przesuwu głowicy drukarki a nie samej głowicy. Konstrukcja jest solidna kwestia tylko odpowiedniego sterowania tym mechanizmem.


SQ3VAZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 313
Rejestracja: 17 kwie 2009, 20:41
Lokalizacja: Przylep

#4

Post napisał: SQ3VAZ » 09 lip 2009, 22:44

A jakim oprogramowaniem chcialbys to sterowac? Rozumiem rozebrac drukarke i na bazie silnikow i prowadnic cos skladac. Jednak jak wykorzystac elektronike - sorry, ale nie mam pojecia. Jednak sterowanie poprzez oddzielny sterownik jest chyba prostsze niz zabawa w protokoly komunikacji port - drukarka. Ale moze sa tu ludziska co probowali...
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi." A.E.
Jeżeli pomogłem - kliknij pomógł. Konstruktywna krytyka mile widziana.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”