Frezarka do stali

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Tygrys
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:06
Lokalizacja: zamość

Frezarka do stali

#1

Post napisał: Tygrys » 06 mar 2007, 13:14

Witajcie
Z powodu braku możliwości zakupienia frezarki (termin realizacji 3 miesiace) postanowilem zbudować ją samemu potrzebne mi są plany rysunki sprawdzonych już konstrukcji oraz wszelkiego rodzaju opisy za które chętnie zapłace.
Frezarka ma głównie obrabiać stal konstrukcyjną : 18G2A; C45... wiec wymagana jest konstrukcja dość sztywna.
Z góry dziekuję wszystkim za pomoc.
Bartek



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 06 mar 2007, 13:38

witam!! a czy dasz radę zrobić maszynę w trzy miesiące ? . zawsze wynikają nieprzewidziane sprawy , a tu coś ma przyjść za tydzień a przychodzi za trzy ( nie było w magazynie ) , a tu coś poszło nie tak i co zrobić ? . no i sprawa dość istotna - jaki masz dostęp do innych maszyn ( tokarki , frezarki , itp ) . planów dokładnych to chyba nie ma . myślę sobie że żeby utrzymać termin ( mniej niż 3 mies. ) to musiałbyś mieć pełną dokumentację ( rys. techniczne poszczególnych detali , itp ) a z tym będzie problem . tak czy siak - życzę powodzenia . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#3

Post napisał: webserver » 06 mar 2007, 14:06

pukury pisze:witam!! a czy dasz radę zrobić maszynę w trzy miesiące ? . zawsze wynikają nieprzewidziane sprawy , a tu coś ma przyjść za tydzień a przychodzi za trzy ( nie było w magazynie ) , a tu coś poszło nie tak i co zrobić ? . no i sprawa dość istotna - jaki masz dostęp do innych maszyn ( tokarki , frezarki , itp ) . planów dokładnych to chyba nie ma . myślę sobie że żeby utrzymać termin ( mniej niż 3 mies. ) to musiałbyś mieć pełną dokumentację ( rys. techniczne poszczególnych detali , itp ) a z tym będzie problem . tak czy siak - życzę powodzenia . pozdrawiam !!
Popieram kolege jezeli poszukujesz planow to zanczy ze nie bardzo jestes zorjetowany w istocie sprawy wynika z tego ze napewno jej nie zrobisz w 3 miesiace. :???:
Pozdrawiam PlotComplex.com

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#4

Post napisał: gmaro » 06 mar 2007, 14:26

na wstępie podziwiam , termin 3 miesiące startując od zera ale do rzeczy to że ma być sztywna to już wiemy a jakie pole robocze bo skoro pytasz to jedna z istotnych wiadomości o resztę nie pytam bo zapewne jest tajemnicą skoro nie piszesz :wink:
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#5

Post napisał: bartuss1 » 06 mar 2007, 16:34

manganowka sie byle jak obrabia, ale 18G2A to jedyna stal manganowa dostepna w polskiej hucie :P
tu już w gre wchodzi nie tylko sztywna obrabiarka ale i mocne wrzeciono i odpowiednie narzedzia, taniej wyjdzie kupić 2 tony zelastwa za 7 tys na alledrogo i dołozyc drugie tyle na sruby kulowe i silniki krokowe z elektroniką
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#6

Post napisał: gmaro » 06 mar 2007, 18:08

np : tak jak na foto :)
Załączniki
frezarka_1-cnc(mod).jpg
frezarka_1-cnc(mod).jpg (215 KiB) Przejrzano 1295 razy
frezarka-cnc(mod).jpg
frezarka-cnc(mod).jpg (215.7 KiB) Przejrzano 1331 razy
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


Autor tematu
Tygrys
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:06
Lokalizacja: zamość

#7

Post napisał: Tygrys » 06 mar 2007, 22:27

gmaro, nie bądź uszczypliwy reszta danych nie jest tajemnicą ;) 3 miesiące jeśli bede czekać, no i może troszke wiecej jeśli zajmę się za nią sam pozostaje jedna korzyść -jesli zrobie ją sam myślę że zostanie mi trochę z tych 60 tyś jakie mam za nią zapłacić. Faktycznie muszę zacząć od zera jestem w fazie przeglądania róznych modeli podpatrywania róznych rozwiązań i dopasowywania ich, napewno byłoby dużo szybciej gdyby udalo mi się kupić gotowe rozwiązania :). Założone pole robocze to x 700, z 400, y 250 prześwit nad wrzecionem ok 300. Mam do dyspozycji dość duży park maszyn ale brakuje mi właśnie takiego cacka do wykonywania zleceń niedużych serii 50-100 szt ale z dużą precyzją.


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#8

Post napisał: numerek » 06 mar 2007, 23:02

jak jesteś zainteresowany to wyszukam ( o ile nie skasowałem ) namiarów na frezarkę cnc za 25 000 nie taką jak tu koledzy robią ale taką co to waży 1,5 T
nie pierwszej młodości ale calkiem sprawna i w/g zapewnień kolegi trzyma wymiar do 0,05 więcej nie sprawdzał bo nie miał czujnika
z tego co wiem zabrał ja holendrowi za nie zapłacone faktury
pojechali i wyrwali ją z korzeniami :) :D


Autor tematu
Tygrys
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:06
Lokalizacja: zamość

#9

Post napisał: Tygrys » 06 mar 2007, 23:11

25 tys za leciwą cnc to chyba żaden wyczyn :/ jest ich pełno na allegro zaczynają się od 20 tys, nie chciałbym iść w tym kierunku interesuje mnie raczej mała sprytna i szybka frezarka. Dzieki za pomoc.


Misiu15go
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 69
Rejestracja: 02 sie 2005, 06:35
Lokalizacja: Pozna?

#10

Post napisał: Misiu15go » 07 mar 2007, 00:24

Tygrys pisze:25 tys za leciwą cnc to chyba żaden wyczyn :/ jest ich pełno na allegro zaczynają się od 20 tys, nie chciałbym iść w tym kierunku interesuje mnie raczej mała sprytna i szybka frezarka. Dzieki za pomoc.
Jesli kolega z forum ma kolege ktory naprawde ma taka maszyne, ktora warta jest zainteresowania to moze warto ja obejzec. Tymbardziej ze zbudowanie maszyny od podstaw w 3 miesiace napewno nie bedzie nalezało do prostych zadan

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”