co sądzicie o tej tokarce? (Colchester Tornado A50)

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
GGG
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 105
Rejestracja: 03 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Leszno

co sądzicie o tej tokarce? (Colchester Tornado A50)

#1

Post napisał: GGG » 19 sie 2009, 11:56

TOKARKA Colchester Tornado A50


http://allegro.pl/item717573690_tokarka ... _stan.html
Może ma ktoś doświadczenie lub poleci coś lepszego za te pieniądze.



Tagi:

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#2

Post napisał: CNCRob » 19 sie 2009, 13:05

Jeśli maszyna nie była po kolizji i nie ma zwichrowanych osi to jest warta tych pieniędzy, chyba, że ktoś ukrył jakieś jej wady. Użytkowałem maszyny tego producenta i spisuja się wyśmienicie. Który to rok maszyny?
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
GGG
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 105
Rejestracja: 03 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Leszno

#3

Post napisał: GGG » 19 sie 2009, 14:33

podobno 2001

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#4

Post napisał: CNCRob » 19 sie 2009, 15:35

trochę tania jak na swój wiek, albo mi się tylko wydaje. sprawdź ją dokładnie przed zakupem, najlepiej tocząc coś na niej. jeśli nie ma wad, możesz śmiało brać. po tych fotkach nic nie widać, co można by doradzić.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
GGG
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 105
Rejestracja: 03 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Leszno

#5

Post napisał: GGG » 19 sie 2009, 20:09

A jednak rok tokarki to 1998r jest ona na sterowniku Fanuc 21it (podobno bardzo mało usterkowy nie wiem nie znam)
Tokarka nie posiada Podajnika i Konika.
Co teraz sądzicie? Załączam zdjęcia które dostałem.
Załączniki
tokarka.rar
(1.33 MiB) Pobrany 633 razy

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#6

Post napisał: CNCRob » 20 sie 2009, 09:22

tokarka przeszła gruntowne odnawianie, boje się pomyśleć jak wyglądała przed malowaniem, sterowanie fanuca jest dobre i tak jak tobie powiedziano mało awaryjne. jednak na sterowniku widać, że maszyna sporo przeszła. wymieniono nawet blachy zasłaniające łoże, zazwyczaj robi się tak jeśli są one powyginane od źle zamocowanych narzędzi i obrotu głowicy lub od uderzenia wyrwanym ze szczek detalem. rok maszyny nie jest aż taki aby ona potrzebowała kapitalki jaką przeszła. mocno bym się nad nią zastanawiał. na poczatku na słabszych fotkach myślałem, że jest ona po prostu mało zużyta, na tych fotkach widać wymienione sporo elementów osłon i gruntowne malowanie.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
GGG
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 105
Rejestracja: 03 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Leszno

#7

Post napisał: GGG » 20 sie 2009, 11:44

i o to chodziło, dziękuje :mrgreen:

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#8

Post napisał: CNCRob » 20 sie 2009, 17:44

poradzę tobie coś, lepiej szukaj zapuszczonej i z wyglądu dobitej maszyny, ale za to masz pewność, że będzie na niej widać ślady co przeszła, jeśli się przy takiej potargujesz to zostanie kasy abyś sam sobie ją odremontował i odmalował aby wyglądała jak ta z fotki, będziesz za to wiedział co naprawdę kupiłeś a nie co przed tobą ktoś ukrywa.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


WOSZO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2009, 11:49
Lokalizacja: KALISZ

#9

Post napisał: WOSZO » 26 sie 2009, 12:01

"Tokarka przeszła gruntowne odnawianie " skąd ten wniosek widzę ze expert albo jasnowidz się wypowiada na temat tej maszyny nie oglądając jej na żywo ! maszyna była bardzo mało używana eksploatowana była w szkole w celach szkoleniowych dlatego nosi bardzo małe ślady użytkowania

"boje się pomyśleć jak wyglądała przed malowaniem" bardzo dobre OKO ! :D zapraszam z narzędziem do pomiaru grubości lakieru !

"jednak na sterowniku widać, że maszyna sporo przeszła" Kolejny wspaniałomyślny wniosek

"wymieniono nawet blachy zasłaniające łoże, zazwyczaj robi się tak jeśli są one powyginane od źle zamocowanych narzędzi i obrotu głowicy lub od uderzenia wyrwanym ze szczek detalem"

hmmm nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować tych wspaniałych ocen oraz porad i zaprosić SERDECZNIE DO ZOBACZENIA MASZYNY NA ŻYWO !!!

Tymczasem wezmę młotek i ja troszkę poobijam aby kolejny jasnowidz nie wpadł na pomysł aby wyssać z palca podobne wnioski

Pozdrawiam
Sprzedajacy !!!

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#10

Post napisał: CNCRob » 26 sie 2009, 12:20

więc jak wytłumaczysz, że maszyna ma nowy lakier wszędzie gdzie tylko może, uchwyt zużyty co dokładnie widać a o przyciskach na pulpicie szkoda gadać bo już nawet napisów nie widać i wiekszość z nich jest połamana.
poza tym widzę, że fajny z ciebie sprzedający skoro ciemników z ludzi robisz.

[ Dodano: 2009-08-26, 12:23 ]
poza tym możesz mi powiedzieć dlaczego zgarniacze na osi Z są zjechane jak tylko mogą a blachy zaslaniające łoże są prawie nowe? z kogo ty idiote chcesz zrobić? wiem jak wygląda używana maszyna.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”