Koło w Corelu


zery
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 01 cze 2009, 17:18
Lokalizacja: Wielkopolska

#11

Post napisał: zery » 28 sie 2012, 08:41

Nie wiem gdzie Kolega popełnia błąd ale robię tak i wszystko wychodzi OK. Może błąd w ustawieniach?
Spróbuj wyeksportować plik w plt tylko pamiętać aby zrobić tam większą dokładność.
Z wyeksportowanych tak plików wycinam , tnę , frezuję i wszystko wychodzi malinowo :)



Tagi:


Autor tematu
einstein
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 595
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#12

Post napisał: einstein » 28 sie 2012, 16:44

A możesz narysować koło o średnicy 50mm i wkleić g-coda z tego co exportowałeś?


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#13

Post napisał: ezbig » 28 wrz 2012, 23:25

Podepnę się pod temat, bo mam to samo:
Obrazek
Czemu upieram się na dxf, skoro plt wychodzi ładnie? Niestety tylko przy prostych rysunkach. W przypadku powyższego przykładu, w .plt LazyCam łączy w sobie wiadomy sposób obiekty na warstwach i nie mogę z tego wygenerować prawidłowego kodu. Po imporcie z .dxf mam warstwy dokładnie jak w corel-u, ale wszystko jest kanciate. Prawidłowo importuje się jeszcze z formatu .wmf, warstwy co prawda nie przechodzą, ale wszystkie obiekty są oddzielone, tylko niestety wymiary się nie zgadzają.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4699
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#14

Post napisał: pitsa » 28 wrz 2012, 23:40

To wygląda tak jakby przy imporcie pliku DXF krzywe Beziera traktowane były jako linia łamana.
Zobacz co wychodzi gdy do krzywych w Corelu dodasz więcej punktów (wdycja krzywej, zaznacz wszystkie punkty - kliknij parę razy na dodanie punktów).
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#15

Post napisał: ezbig » 28 wrz 2012, 23:43

Mogę dodać, tylko to dodatkowa zabawa z rysunkiem.

[ Dodano: 2012-09-28, 23:57 ]
Wygląda na to, że to jest skuteczny sposób:) - teraz są koła i łuki:

Obrazek

Nie mogę dać pomógł, bo nie mój temat, może autor to zrobi :wink:
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 23:58 przez ezbig, łącznie zmieniany 1 raz.


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#16

Post napisał: lajosz » 28 wrz 2012, 23:57

@ezbig

Napisałem już w tym temacie conieco, ale przypomnę że:

Corel eksportuje rysunki do DXF-a, ale tylko w postaci krzywych Beziera, a więc nie są to łuki i proste, a (w dużym skrócie) matematyczny opis obiektów.
Dlatego po zaimportowaniu DXF-a wyeksportowanego z Corela, AutoCAD interpretuje jako krzywe Beziera albo jako zbiór prostych (aproksymacja).

Możliwe również, że w CAD-zie masz ustawiony parametr "Gładkość łuku i okręgu" na 100.
Wtedy owszem, będziesz widział kanciasty rysunek, ale on wcale taki być nie musi, a tylko tak jest wyświetlany.
Żeby się o tym przekonać, w AutoCAD-zie przejdź do menu "Widok" i wybierz "Regen wszystko".
Spowoduje to przerysowanie/odświeżenie rysunku.
Jeśli po wykonaniu powyższego nagle wszystko stanie się gładkie, to znaczy, że rysunek jest OK.
Jednak jeśli rysunkiem będą Beziery, to i tak nic nie zrobisz jeśli ten LazyCAM nie pracuje z Bezierami.
Wówczas należałoby przekonwertować taki rysunek (DXF z Corela) na format który nie opiera się na Bezierach, czyli np. /WMF, EPS i inne.
Można też zainteresować się programem/dodatkiem do Corela o nazwie "DXFTool For
CorelDRAW "


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#17

Post napisał: ezbig » 29 wrz 2012, 00:07

Jak widzisz powyżej, udało się. Ja na początku myślałem, że LazyCam upraszcza widok, ale gkod nie kłamie. Wychodzi to co widać. Po dodaniu dodatkowych węzłów do krzywych jest już ok. Tak jak pisałem na początku, .plt jest ok dla prostych operacji, ale jak potrzeba kilka warstw rozdzielić w kontrolowany sposób, to dxf jest lepszy.

[ Dodano: 2012-09-29, 00:16 ]
Nie wiem czy to się gdzieś w corel-u ustawia, ale przy zapisie w dxf, początek układu współrzędnych mam na środku arkusza. W plt da się to ustawić przy zapisie, a tu nie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CorelDraw”