Surfcam Velocity 3.0

Awatar użytkownika

Autor tematu
WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Surfcam Velocity 3.0

#1

Post napisał: WZÓR » 23 mar 2009, 12:26

Obecnie ćwiczę na Surfcamie tworzenie powierzchni i mam problem (?) przy krawędziach i narożach. Teraz już nie wiem , czy program w tym przypadku jest niedoskonały , czy też ja robię coś nie tak. :roll:



Tagi:


drak
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 24 lut 2009, 19:47
Lokalizacja: Dolnośląskie

#2

Post napisał: drak » 23 mar 2009, 13:51

Jaką metodą to robisz?
Na demo narysowałem coś podobnego: rysując zarys, kopiując w Z i tworząc powierzchnię metodą po sekcjach (cross section). Program pyta tam o synchronizację - należy zaznaczyć "elements". Wszystko wyszło OK.


P.S.
Przy jakiej czynności pojawia się ten komunikat?
Ostatnio zmieniony 23 mar 2009, 22:53 przez drak, łącznie zmieniany 1 raz.


RAJMUND
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 210
Rejestracja: 08 sty 2007, 14:26
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: RAJMUND » 23 mar 2009, 20:14

albo program tego nie potrafi,

albo najprawdopodobniej masz źle ustawioną tolerancję łańcuchu bądź powierzchni.
(wiem gdzie zmienia się to w mastercamie ale niestety nie wiem gdzie w surfcamie)

Awatar użytkownika

Autor tematu
WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#4

Post napisał: WZÓR » 24 mar 2009, 12:33

drak pisze:Jaką metodą to robisz?
Na demo narysowałem coś podobnego: rysując zarys, kopiując w Z i tworząc powierzchnię metodą po sekcjach (cross section). Program pyta tam o synchronizację - należy zaznaczyć "elements". Wszystko wyszło OK.


P.S.
Przy jakiej czynności pojawia się ten komunikat?
U mnie tworząc płaszczyznę metodą (cross section)- (siatka) pojawia się komunikat (patrz: zdjęcie)- jest jeszcze gorzej (patrz:zdjęcie- kursor).
Komunikat pojawia się w tworzeniu powierzchni metodą (ŁĄCZ) po odznaczeniu krawędzi , które chcę połączyć.
p.s. dostanę książke + CD do Surfcama http://www.digima.pl/?kurs-cad-cam,124
, ale nie spodziewam się nagłego olśnienia (znając życie) :roll:

[ Dodano: 2009-03-24, 12:35 ]
RAJMUND pisze:albo program tego nie potrafi,...
...coś mi się wydaje , że obsługujący!!!.


drak
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 24 lut 2009, 19:47
Lokalizacja: Dolnośląskie

#5

Post napisał: drak » 24 mar 2009, 12:40

Sorki za język, ale mam demo po angielsku.
Tworzenie takiej powierzchni - płaszczyzny robimy funkcją Trim Plane.
Gdybyśmy chcieli nakryć walec wystarczy wtedy Cap, w tym przypadku należy użyć Chain i wskazać początek i koniec łańcucha.

Powierzchni, jak na pierwszym obrazku nie trzeba między sobą łączyć - bo i tak się nie da.

Niedociągnięcia powierzchni do krzywych tworzących to wina dokładności wyświetlania, przejdź z renderingu na siatkę a zobaczysz, że powierzchnie są OK.

P.S.
To teraz ja mam zagwozdkę, chciałem wstawić wyokrąglenie między pionowymi ścianami a deklem i podobno "powierzchnie się nie przecinają". Krzywą (spline) przecinania się powierzchni program wyznaczy a przy wyokrągleniu to już się nie przecinają. Udało mi się wyokrąglić ale metodą ze zmiennym promieniem (chociaż wstawiłem dwa razy ten sam). Może jednak i jest coś nie tak z programem. Na starszych wersjach wyokrąglenie działa.

Awatar użytkownika

Autor tematu
WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#6

Post napisał: WZÓR » 24 mar 2009, 14:04

Usunąłem znaczną część rysunku , aby skoncentrować się na jednej płaszczyźnie.
utwórz - powierzchnia - płaszcz. obcięcia - zaślep - łańcuch - gotowe ... efekt na zdjęciu.
Dzięki za pomoc!!!.

[ Dodano: 2009-03-24, 14:20 ]
drak pisze:P.S.To teraz ja mam zagwozdkę, chciałem wstawić wyokrąglenie między pionowymi ścianami a deklem i podobno "powierzchnie się nie przecinają". Krzywą (spline) przecinania się powierzchni program wyznaczy a przy wyokrągleniu to już się nie przecinają. Udało mi się wyokrąglić ale metodą ze zmiennym promieniem (chociaż wstawiłem dwa razy ten sam). Może jednak i jest coś nie tak z programem. Na starszych wersjach wyokrąglenie działa.
U mnie jest tak samo.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”