Rysunki AutoCAD a frezowanie w MACH3


Autor tematu
bbmaniek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 44
Rejestracja: 09 gru 2011, 02:28
Lokalizacja: Polska/UK

Rysunki AutoCAD a frezowanie w MACH3

#1

Post napisał: bbmaniek » 13 gru 2011, 22:51

Witam
Jest to moj pierwszy post na tym forum (wczesniej tylko czytalem) wiec chcial bym sie ze wszystkimi serdecznie przywitac
Bardzo mnie wcignela tematyka tego forum i chcial bym zaczac przygode z maszynami CNC Wystarczy tematem wstepu przejde teraz do tego czego chcial bym sie dowiedziec od expertow z tego forum
Potrafie robic rysunki 2d ( i troche 3d ) w AutoCad- zie (wersja 2000) i teraz moje pytania
1. w jaki sposob powinienem ustawiac rysunek w AutoCAD-zie wzgledem ukladu wspolrzednych XY ( czy to ma jakies zanczenie )
2. czy poczegolne elementy ( otwory ) powinny byc wykonane na rysunku w roznych warstwach
3. jaki program (darmowy) polecacie zeby przeksztalcic rysunek z AutoCAD-a na g-kody
Na poczatek moze tyle jak juz to bede wiedzial moze bede mial jakies inne pytanie
Mam juz zainstalowanego MACH3 i chcial bym zasymulowac wykonane wczesniej rysunki w AutoCad-zie
Pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje za udzielona mi pomoc
MARIO



Tagi:


creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: creative1agh » 14 gru 2011, 19:21

Według mnie najlepiej tak:
ad 1. - domyślnie, czyli tak jak ustawia się autocad
ad 2. - jeśli zamierzasz robić coś zupełnie innego z np dwoma okręgami - powiedzmy jednego wiercić, a drugiego tylko grawerować - różne warstwy się przydadzą.
ad 3. - lazy cam wbudowany mach3, starszy mach 2 miał import rysunków. Polecam też demo SheetCam TNG - nieskomplikowane rysunki obsłuży w tej darmowej wersji , a dodatkowo ma " w sobie" tutorial na swoich własnych plikach - dużo się nauczysz.


Autor tematu
bbmaniek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 44
Rejestracja: 09 gru 2011, 02:28
Lokalizacja: Polska/UK

#3

Post napisał: bbmaniek » 16 gru 2011, 03:03

Dzieki bardzo za odpowiedz
Zainstalowalem SheetCam TNG jest naprawde bardzo fajny badzo szybko polapalem sie o co w nim chodzi (nie majac praktycznie zadnego doswiadczenie z tego typu programami ) natomiast LazyCam sprawil mi problemy Po pierwsze nie moglem nigdzie znalezc zadnego tutoriala do Lazycama jedynie jakis filmik na youtube ale i tak nie moglem zrobic Gkodow nawet do prostego rysunku
Mysle ze SheetCam TNG bedzie (narazie przynajmniej) programem ktorego bede uzywal
Czy ma on jakies ograniczenia np jest tylko na 30 dni lub czy generuje tylko 1000 linii g kodu ??
Jeszcze raz dziekuje za podpowiedz Mam nadzieje ze na dluzej zawitam na tym forum
Pozdrawiam
Mario


creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: creative1agh » 16 gru 2011, 15:48

W sheetcam'ie jest chyba ograniczenie w ilości linii kodu, do ilu nie pamiętam. W każdym razie mało skomplikowane rysunki obsłuży. Pamiętaj, aby przed generowaniem kodu dla mach'a włączyć w cam'ie postprocesor dla mach2 lub 3.
Mnie osobiście też lazycam nie przypadł do gustu - działał jak chciał, a nie jak chciałem ja.
Jeśli chcesz pobawić się czymś jeszcze fajniejszym polecam oprogramowanie Aspire :) - dema są raczej dostępne, a bardzo fajna rodzina programów do tworzenia skomplikowanych wzorów, grafik itp, łącznie z przekształcaniem obrazów na gcod'y.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”