Ładny bajer !!!

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych
Awatar użytkownika

Autor tematu
Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

Ładny bajer !!!

#1

Post napisał: Wodzu » 03 wrz 2006, 23:05

Tokari z seri GMX.
Nie dość że mają obrotowe narzędzia w suporcie, to jeszcze do tego wrzeciono frezerskie i na dodatek dwa wrzeciona tokarskie, jedno stałe drugie ruchome pzechwytujące.

http://www.gildemeister.com/en,turning,gmx250linear

Smutna myśl: swiat do przodu a my gdzieś z tyłu. Szkoda że specjaliści tak masowo wyjeżdzaja, ciekawe kto za to odpowiada??
Ktoś na pewno. Ostatnio firmy zadeklarowły że od września nastąpią podwyżki płac, co na to pan prezes NBP:
- nie zgadzam się!!!

Pieprz.... coś o inflacji a ludzi jak ubywa tak ubywa, aż płakać się chce że niedługo samemu trzeba będzie wyjechać.

A tak na marginesie jest ktoś z Łodzi, bo podobno stanęło kila fabryk bo nie ma ludzi do pracy?? Podobno urząd pracy oferuje mieszakanka pod Łodzia
hm coraz gorzej się robi :sad:

U mnie w Pile jedna z najlepiej rozwijających sie drukarni 10 na całym świeci "Winkowski" ma przestoje maszyn, bo odeszła ponad półowa operatorów.
Czy ktoś ma podobne obawy:
- że źle się dzieje w państwie Polskim
Trzeba chyba będzie wprowadzić nowe pojęcie "naród emigrantów", tak moji drodzy mój śp. dziadek emigrował do stanów bo ścigali go hitlerowcy, a dziś kto nas ściga?? Kto zmusza do emigracji- idioci w rządzie, martwią się inflacją bo zarabiając grubo ponad 30 tyś. miesięcznie i kto wie ile jeszcze na lewo, martwią się że będą musieli więcej płacić za kaszulki swoich córeczek, tak jak u pana Leppera, córeczka ubiera się w koszulki Gucci, aż krew się u człowieka gotuje. Tyle lat nie woli, tyle lat głupoty w rządzie i co?? Gówno, żadnego postępu, jak już się dostanie na góre to zapomina że ma jakiś obowiązek. Zawsze to kączyło się jednym upadkiem narodu i dziś też do tego dążymy, za pare lat jak już niebędzie żadnych speców w kraju to wznowu staniemy się państwem rolniczym, zdanie na łaskę i niełaskę japonczyków :cry:
Dobrze że są takie firmy jak Avia, Philips i inne firmy z rodowodem Poslkim należącym do międzynarodowego koncernu. Powiedzieli w prost panu prezesowi NBP- mam cię w dup...
uważaj z kim zadzierasz !!!
I ot zaowocowało to podwyżką- uf.... na razie spokój, trochę podwyżki, da się pożyć.
Piszę to dlatego bo chce was poinformować że za niedługo w Krajach uni zacznie obowiązywać jakieś prawo (nie znam jeszcze szczegółów) dotyczące pracowników z innych krajów i w rządzie aż strach ale na razie zachowują zimna krew. Pytacie się skad mam te info. troche kolegów w solidarności, jeden z SLD i PO. Aż płakać się chce.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2006-09-03, 23:40 ]
Tak na marginesie opiszę jeszcze prof. podejście firmy w której pracuje a obawiała się odejsciami specow od obróbki metali.
Więc podeszli do tego tak:
1.Zatrudnili na 4 miesiące 5 osobowy zespół ludzi.
2.Powierzyli im zadanie przeswietlenia zakładów zajmujacych sie obróbką metali na terenie kraju- główne cele- zbadać warunki soc. i płace.
3. Wynajęli prof firmę zajmującą się właśnie przeglądaniem firm pod różnymi kątami, lae głównie płace.
4.Firm miała prześwietlić całą Europę (w zasadzie tylko Anglię, Holandię, Irlandię i szkocję)
5.Wyciagnęli wnioski z 4 miesięcy badań i wyrównali płacę odpowiednio do lat doświadzczeń.

To się nazywa prof podejście.
A jak z wami. Co słychać u was w pracy?? Jakiś odzew w tej sprawie bo jestem na 100% przekonany że szefowie zdają sobie doskonale z tego pojęcie że nie długo zacznie sie jeszcze większy odpływ ludzi. Niesie to za sobą tak ogromne skutki na niekorzyść nas Polaków mieszkających "jeszcze" w Polsce że od pewnego czasu główni dyrektorzy u mnie w Philipsie prowadzą stałą rozmowę z naszym rządem. Są naprwdę zaniepokojeni faktem że rząd zamiast działać w tej sprawie na korzyść naszych firm to prowadzi politykę przeciwko firmą.
Piszę to bo uważam sie za Patriotę i nie chce aby głąby mną rządziły.


Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

Re: Ładny bajer !!!

#2

Post napisał: DZIKUS » 03 wrz 2006, 23:41

Wodzu pisze: Dobrze że są takie firmy jak Avia, Philips i inne firmy z rodowodem Poslkim należącym do międzynarodowego koncernu. Powiedzieli w prost panu prezesowi NBP- mam cię w dup...
uważaj z kim zadzierasz !!!
I ot zaowocowało to podwyżką- uf.... na razie spokój, trochę podwyżki, da się pożyć.
to niby w AVII dobrze placa? znam osobe po moim kierunku (mechanika i budowa maszyn politechnika warszawska), ktora chyba po roku pracy, po podwyzce zarabia 1800zl na reke. dla porownania ostatnio widzialem oferte pracy w mcdonald's chyba za 1400zl. jesli studia techniczne (powszechnie uwazane za najtrudniejsze) sie konczy po to, aby zarabiac mniej wiecej tyle, co ludzie wkladajacy parowki w bulke to nie mam pytan. mnie osobiscie ten swoisty eksodus nawet cieszy - ubywa specjalistow, wiec ci co zostana z czasem zaczna zarabiac wiecej.
druga sprawa jest to, ze w malych firmach wlasciciele zwyczajnie nie chca placic pracownikom umyslowym tyle ile zarabiac powinni. gdy poprosilem o podwyzke do 20zl/h do reki uslyszalem, ze zaden z ludzi w firmie tyle nie zarabia, a niektorzy pracuja w niej po kilkanscie lat. tylko co mnie to obchodzi, skoro zaden z tych ludzi nie potrafi tego co ja (programowanie, znajomosc programow cad itd.)??
Wodzu pisze: Piszę to dlatego bo chce was poinformować że za niedługo w Krajach uni zacznie obowiązywać jakieś prawo (nie znam jeszcze szczegółów) dotyczące pracowników z innych krajów i w rządzie aż strach ale na razie zachowują zimna krew.
jakie prawo? jasniej prosze.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

Autor tematu
Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#3

Post napisał: Wodzu » 03 wrz 2006, 23:54

Dotyczące podatków i zdaję się pobytów długoterminowych za graanicą, ale naprwdę nie wiem do końca projekt jest podobno gotowy i ma być uchwalony przez rade Europejską, tylko czekać. Jak się dowiem o co dokładniej chodzi to napiszę o tej sprawie szerzej na razie wiem że powstało jakieś prawo międzynarodowe ale nawet źródła nie chciały za bardzo mówić o tej sprwie. A co do tych co zostaną naprawdę uważasz że sprostają wszystkim obowiązką jaie na nich spoczną, będa naprawdę zapracowani no i jeszcze kwestia tego, że jak przykładowo technolog będzie się musiał zamienić w konstruktora i jeszcze progrmistę a później pójści na tokarke czy też frezarkę i wykonać gotowy detal w ajkimś określonym czasie to jakie obroty będzie miała ta firma?? Okaże się że zamiast płacić ci więcej to pójdziesz wkładać te parówki bo nikt ci nie zapłaci za pracę jaką wykonałeś. Tak to już jest szef na pewno nie pójdzie robić na tokarce, a na sekretarkę też bym nie liczył :neutral:
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#4

Post napisał: DZIKUS » 04 wrz 2006, 00:23

Wodzu pisze:Dotyczące podatków i zdaję się pobytów długoterminowych za graanicą, ale naprwdę nie wiem do końca projekt jest podobno gotowy i ma być uchwalony przez rade Europejską, tylko czekać. Jak się dowiem o co dokładniej chodzi to napiszę o tej sprawie szerzej na razie wiem że powstało jakieś prawo międzynarodowe ale nawet źródła nie chciały za bardzo mówić o tej sprwie.
chlopie, spokojnie - ochlon troche a pozniej spokojnie odpisz w sposob zrozumialy. jakie prawo, jaki projekt? chodzi ci o przepis, ktory ma udezyc w polakow pracujacych na zachodzie, czy tych co pracuja w polsce?
Wodzu pisze: A co do tych co zostaną naprawdę uważasz że sprostają wszystkim obowiązką jaie na nich spoczną, będa naprawdę zapracowani no i jeszcze kwestia tego, że jak przykładowo technolog będzie się musiał zamienić w konstruktora i jeszcze progrmistę a później pójści na tokarke czy też frezarkę i wykonać gotowy detal w ajkimś określonym czasie to jakie obroty będzie miała ta firma?? Okaże się że zamiast płacić ci więcej to pójdziesz wkładać te parówki bo nikt ci nie zapłaci za pracę jaką wykonałeś. Tak to już jest szef na pewno nie pójdzie robić na tokarce, a na sekretarkę też bym nie liczył :neutral:
chyba oszalales, to wlasnie brak kadry sprawi, ze pracodwacy wreszcie zaczna dbac o swoich pracownikow. czyli oferowac im wyzsze place, lepsze warunki pracy, przestrzeganie praw pracowniczych. brak tokarzy, frezerow, spawaczy to juz nie moj problem, tylko szefa. jesli zaoferuje jakas normalna place bez trudu ludzi do pracy znajdzie.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#5

Post napisał: pit202 » 04 wrz 2006, 00:30

niestety dzikus ma racje , przyklad z zycia wzięty : na budowie kiedys sie zarabiało 3.5zł za godzine , niecale 2-3 lata temu, teraz jak rozmawiam ze znajomym, ktory prowadzi firme mowi ze ciezko znalezc ludzi do pracy ponizej 12-15zł za godzine , nie ma komu pracować , bedzie walka o pracownika.
PiteR

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#6

Post napisał: kostner » 04 wrz 2006, 01:34

No cooz podejscie polskich firm do pracownikow zeby placic jak najmniej i najlepiej na czarno zbiera swoje zniwo. Co do specjalistow obslugi maszyn wydaje mi sie ze nie ma ich za wiele bo do niedawna tych maszyn za wiele tez nie bylo. Nalezy najpierw wyszkolic pracownikoow i specjalistow to potem bedzie komu robic. Ale jak koledzy slusznie zauwazyli pracodawcy musza docenic pracownika i placic jak nalezy zarowno pensje jak i skladki. Z drugiej strony myslalem ze PiS zrobi porzadek chociaz za nimi nie przepadam ale to co sie dzieje wola o pomste do nieba. Kaczki zrobily sobie prywatna ferme z naszego kraju. A mialem nadzieje ze maja pomysl na skarboowke oraz ZUS - bo to te dwie instytucje zabijaja przedsiebiorczosc u nas w kraju.
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

Awatar użytkownika

Autor tematu
Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#7

Post napisał: Wodzu » 04 wrz 2006, 06:59

Nie że tam zaraz udeżyć ale wpłynąć nie korzystnie na polską gospodarkę.
Właśnie problem szefa??!! Nie cały rok temu pracowałem w jednej firmie, w której dał się odczuć jużproblem brku kadry, jak to zauważyłeś. Co zrobił szef?? A no zatrudnił dwóch chłopaków którzy pracowali przy remoncie jego domu :shock: Przeszkolił w zakresie obsługi Sinnumerki840D i robią do tej pory na czarno bo tłumaczy im się że nie maja odpowiedniego wykształcenia, a na doświadczenie muszą jeszcze trochę poczekać!!!!!!!!
Absurd jak dla mnie.
Przecież kolesie jak się przyjęli to byli zupełnie zieloni na suwmiarkę mówili pozimica :mrgreen: poważnie mówili: -nie widziałeś gdzieś mojej poziomicy??!! :shock:
Jak na to teraz spojez to w sposób wyraźny widzę kim ten szef był, miał dwoch pracowników z wykształeceniem i doświadczeniem na maszynach, którzy faktycznie pilnowali całej produkcji a tamtych dwóch nie było nikim więcej jak auto. podajnikami :???: Niech ktoś mi powie że to przypadek odosobniony!!
Jak z nim pewnego razu rozmawiałem to stwierdził że nie stać go na zatrudnienie jeszcze jednego pracownika z doswiadczeniem. Cholera myślał nawet o przeszkoleniu kobiet bez pracy na operatorów obrabiarek. Więc wątpie aby miało nam być tak od razu dobrze. Ze szefowie beda przestrzegac prawa pracy, szanowac swoich pracownikow itd. skoro nie robia teraz tego tak jak powinni. Będzie sie rozwijał szary rynek. Ludzie bez dowiadczenia będą traktowania jak chołota co już ma miejsce w wyżej wymienionej drukarni (wiem bo moj brat tam jest brygadzista i widzi co sie dzieje , ostatnio stwierdzil że polska nie mial jeszcze swoich murzynow wiec od czegos musza zaczac :cry: ), a na powaznie beda traktowac tych co coś wiedza, i stad sie bierze problem emigracji głównie młodych. Ja sam jestem młody i nie raz sie zastanawiałem nad wyjazdem nawet troche zaczałem działać w tej sprawie. Dlaczego??
Pracowałem w prywatnej firmie jako programista- technolog tokarki, a casme jak było dużo roboty to wspomagałem programistę- technologa frezarki, czyli jak skonczyłem swoja robote to brałem sie za przygotowanie modeli 3D na frezarkę. Prog. na frezarki zarabiał 6800 PLN miesięcznie ja 1200 PLN- czemu??? Bo jak wyżej wspomniałem młodemu nie musi płacić. I tak pozbywamy sie ludzi. Podatki zaczna rosnac bo kto je bedzie miał płacic?? Szary rynek zacznie kwitnać, praca na czarno- to wznowu odpływ ze skarbu państwa i kolejny wzrost podatków! I co ci po tym że bedziesz zarabiał dużo że będą o ciebie dbac w pracy iszanować twoje prawa jak panstwo zapierdo..... ci polowe kasy?? A co do kaczorow to ja juz wczesniej mowilem ze jak podpierd.... ksiezyc to go nie oddadza. Juz robia swoje- czemu do kur.. Prezydent USA nie chce sie sotkac z Kaczym?? Czytaliscie jakies zagraniczne gazety Times alb Washington Post to co oni pisza o naszym rzadzie mrozi krew w zyłach- mowia o nowym panstwie nacjonalistycznym, o korupcji na niesptykana skale, kur.... o kontroli mediow publicznych (publicznych- az sie wiezyc nie chce).
Ja tam bym nie wierzył w to ze bedzie lepiej bo zrobi sie mniejsza konkurencja, jak rzymianie podbili wszystko to tez byli najbogatsi i gdzie sa ci rzymianie?? Czytaliscie Faraona B. Prusa. Przeciez tam sa postacie, ktore swietnie oddaja to co sie dzieje dzis w polsce, czyli korupcje, prywate, ale juz dosc bo zaczynam brzmiec jak jakis prorok, zobaczymy co sie bedzie działo ale ja tam mam juz plan B i jak co to trzmycham do iralndi. Na razie Philips sie nie daje, bo solidarnosc na to nie pozwala, maja nawet swoja siedzibe na terenie Philipsa, ale martwia mnie inne firmy w ktorych pracuje rodzina, znajomi oni tak dobrze nie maja.

[ Dodano: 2006-09-04, 07:11 ]
i nie mow żebym był spokojny, bo jak wiekszosc martwie sie ze placac podatki utrzymujac ta cala cholote w rzadzie dostajemy jeszcze od nich po du***. Coz jak byla reolucja burzuazji we francji to polakow nie siegnela bo na nie bylo. Tomasz Lis w swojej ksiazce pisze o tym problemie, o tym ze w poslkich glowach jeszcze tkwi system feudalny i sie z nim zgadzam. Na rzie nic nie zmieni mojego zdania. Chyba ze jakas mała rewolucja.
A tak na marg. dzis w tej dukarni rozpoczeto strajk. Powiedz jeszcze raz, ze zle nie jest a bedzie lepiej.

[ Dodano: 2006-09-04, 07:17 ]
Szkoda ze wiekszosc mysli tak jak ty, ze zamiast rynku pracodawcow bedzie rynek pracowniko- ze wybierzesz sobie tak prace jaka ci pasuje. Ja mowie ze ni hu.. ludzie ktorzy pojda na emeryture beda mocno zawiedzeni. Dlaczego wiek emerytalny to 65 lat?? Przecież to 15 lat temu byla srednia zycia czlowieka :???:
Az sie prosi zeby zostac wojskowym albo polcjantem bo tam masz wczesniejsza emeyrutke.
No zawsze zamiast rzadzonym mozesz zostac rzadazcym tylko jak??
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#8

Post napisał: pit202 » 04 wrz 2006, 07:41

jak tu sie nie zgodzić bedac mlodym programistą , widząć do sie dzieje - przyklady z zycia wzięte - wcale nie obce :(
PiteR

Awatar użytkownika

Autor tematu
Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#9

Post napisał: Wodzu » 04 wrz 2006, 08:33

:grin: :mrgreen: I do tego Giertych zajmujacy sie szkolnictwem, no co jak co ale moje dzieci to chyba sam bede uczył :grin: :mrgreen:
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#10

Post napisał: pit202 » 04 wrz 2006, 09:32

tak bedzie, moją córkę już uczę co widać po avatarze ;D
PiteR

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”