Jestem Nowy i Szukam Pomocy =]


Autor tematu
Kizmol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2005, 14:35
Lokalizacja: Grajewo

Jestem Nowy i Szukam Pomocy =]

#1

Post napisał: Kizmol » 21 maja 2005, 14:47

Witam Serdecznie !

Dzisiaj oglądałem film o robotach o urządzeniach i ich autorach amatorach ktorzy stworzyli owe roboty... z powodu iz jestem strasznie chory (grypa itp...) postanowiłem poszukać w internecie czegoś o konstruowaniu robotów - znalazlem was - no i po przeczytaniu kilku tematów jestem zielony... z gory pisze ze nie marze o zrobieniu "super extra robota ktory chodzi itd..." mi wystarczy iz zrobie robota ktory jezdzi do przodu i tylu... i oczywiscie jezeli to mozliwe tanio... np. bym chcial skonstruowac robota ktory jezdzi do przodu i tylu sterowany przez mojego PC - i prosilbym o wiadomosci na temat kabla ktory laczy sie z robotem... wiem ze to nie takie proste jak to niektorzy mysla "zlaczyc 2 kabelki i po sprawie" ale chcialbym sprobowac wlasnych sil bo mnie to interesuje... ! =]

Najlepiej jakby ktos opisal jak to zrobic (silniki itp...) oraz oprogramowanie jakies potrzebne...

Z gory Serdecznie dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam :!:
Kizmol



Tagi:


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#2

Post napisał: anoda » 21 maja 2005, 15:58

Może rozważ czy nie sterować robota radiem. Z poziomu PC na pewno będzie łatwiej. Natomiast ze steronikiem moze być trochę kłopotów. Nailepiej jakbyś miał sterownik z TCPIP.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


Autor tematu
Kizmol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2005, 14:35
Lokalizacja: Grajewo

#3

Post napisał: Kizmol » 21 maja 2005, 16:21

A mogłbyś napisać coś więcej o tym ?

Interesuje mnie:
- Jak to działa itp...
- Ewentualne koszty
- Jakaś mały poradnik


Z gory dziękuje
Pozdrawiam
Kizmol


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#4

Post napisał: pit202 » 21 maja 2005, 19:40

na tym forum malo osob zajmuje sie robotami, temat jest dosc zadko poruszany, jesli nie masz podstawowych informacji na temat ich budowy lub sam nie wiesz co i jak chcesz zrobic to mysle, ze ciezko bedzie Tobie tu cos znalezc do nauki ich budowania. Jeśli chcesz uzyskac jakies przydatne informacje/pomoc , zadawaj małe i konkretne pytania, sterowanie robota troche odbiega od sterowania frezarki , natomiast jedo co mogą miec wspolnego to silniki. W obu przypadkach mogą to byc silniki krokowe jak i serwo napedy a ich sterowanie jest podobne/takie same jak we frezarkach. Jeśli nie znasz sie na tyle na elektronice aby zbudowac system zdalnego sterowania to mysle ze lepiej bedzie kupic cos z modelarskich akcesoriów lub z takich samochodzikow zdalnego sterowania na początek. sam naped , jesli ma byc to gasienicowy to mozesz uzyc pasków zebatych ktore sa tu wykorzystywane do przenoszenia napedow miedzy silnikiem a srubą, linki do dostawców i sklepów spokojnie znajdziesz na tym forum.
pozdrawiam i zycze szczescia i duzo zapału , moj sie skonczyl i moj robocik gosienicowy zostal jedynie jako pomysl ( marzenie ) w głowie :-(
PiteR


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: 251mz » 21 maja 2005, 22:04

kolega ma racje bez znajomosci podstaw elektroniki ciezko bedzie cos zrobic wiec tez proponuje na allegro sa zdanie sterowane samochodziki po 60zl i z takiego wyciagasz sterowanie i pilot . kupujesz ewentualnie mocniejsze silniki i podlanczasz pod sterowniki z samochodzika z allegro i pod mechanike robota i sie bawisz


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#6

Post napisał: anoda » 22 maja 2005, 15:57

Pytanie -

co rozumiesz przez przez określenie ROBOT.
-maszynę realizującą ruchy wg akreślonego programu - ronboty przemysłowe
- urządzenie zdalnie sterowane realizujące określone funkcje - np robot do penertracji kanałów
maszynę androidalną

Odpowiedż na to pytaniem da ci wytyczne co do kierunku poszukiwań rozwiązań

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


Autor tematu
Kizmol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2005, 14:35
Lokalizacja: Grajewo

#7

Post napisał: Kizmol » 22 maja 2005, 16:21

Mysle ze roboot to urzadzenie wielofunkcyjne ktore dziala pod wplywem czlowieka lub zrobionie na "sztuczna" inteligencje. Robot to urzadzenie ulatwiajace zycie, pozwalajace skonstruowanie czegos wlasnorecznie co porusza sie i zabawa/szczescie wywołane obsluga i konstruowaniem jego


Pozdraiwam
Kizmol

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#8

Post napisał: markcomp77 » 23 maja 2005, 13:50

Kizmol pisze:Mysle ze roboot to urzadzenie wielofunkcyjne ktore dziala pod wplywem czlowieka lub zrobionie na "sztuczna" inteligencje. Robot to urzadzenie ulatwiajace zycie, pozwalajace skonstruowanie czegos wlasnorecznie co porusza sie i zabawa/szczescie wywołane obsluga i konstruowaniem jego
czy to ma być coś takiego jak "inteligentna" zabawka dla dziecka - która szczeka i przymila się :D:?:

a może ma robić coś konkretnego :?: ...tj. ciąć, spawać... rozminowywać... lub podglądać
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#9

Post napisał: 251mz » 23 maja 2005, 13:54

na poczatek mysle iz wystarczy ze to pojdzie

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#10

Post napisał: markcomp77 » 24 maja 2005, 11:33

251mz pisze:na poczatek mysle iz wystarczy ze to pojdzie
ciekawe czy dało by się zrobić taką frezarkę... na własnych kołach... która mając wystarczający akumulator aby sterować silnikami krokowymi i wrzecionem

a skrawanie wykonywało by narzęcie opuszczane pod podwozie :)

jeżeli sterownaie w układzie xyz =>

kierunek z (góra dół)
kierunek x - jazda do przodu-tyłu
kierunek y - suwniczka z lewej do prawej strony "samochodziku"

fajny pomysł :D :?:
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Roboty”