Kurs CNC? Nowicjusz!

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Andradiel90
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2013, 11:39
Lokalizacja: Polska

Kurs CNC? Nowicjusz!

#1

Post napisał: Andradiel90 » 02 cze 2013, 11:50

Witam.
Na wstępie Informuje, że zarejestrowałem się na tym forum w celu zdobycia odpowiednich informacji!
Mam 23 lata
Szkoła: Liceum Profilowane
Praca: Aktualnie pracuje za granicą, jest to praca produkcyjna owoców (Pakowanie,sortowanie)
Do końca Sierpnia mam umowe z aktualną firmą! Po tym czasie chcę zjechać do Polski i zrobić Kurs odpowiedni dla siebie!
Informuje jeszcze, że jestem w tym temacie zielony! Dopiero wczoraj została podjęta decyzja o powroce do kraju i kursie!
1.Chciał bym dowiedzieć się czy kurs CNC jest na Frezarki i Tokarki naraz? Czy to są dwa odrebne kursy?
2.Gdzie najlepiej zrobić taki kurs jeżeli jestem z śląska (Rybnik) i jaka jest jego cena?
3.Jaki czas trwania jest takiego kursu?
4.Czy ciężko znaleść po takim kursie prace i na jakie warunki początkowe mogę liczyć?
5. Nie mam narazie o tym pojęcia więc moje pytanie okaże się smieszne, ale czy toczyć i frezować polega na umiejętności czy na liczeniu, rozumie, że jest to programowanie czyli robienie czegoś na podstawie schematu odpowiedniego którego się trzeba nauczyć? Pytam tak bo jakiś czas temu starszy pan powiedział mi "By pracować na CNC musisz byc po studiach i byc bardzo dobry z matematyki"

Moje pytania są może zielone ale gdy uzyskam odpowiednie informacje w wolnym czasie zaczne się tym interesować czytać!

Z Góry dziękuje za POMOC!



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 02 cze 2013, 12:04

jajcarz, wolałbym te owoce zrywać
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
Andradiel90
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2013, 11:39
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: Andradiel90 » 02 cze 2013, 12:14

Przyszedłem tutaj zdobyć odpowiednie ifnormacje!
ZADEN UCZONY Z NIEBA NIE SPADŁ!

Więc jeżeli kolego nie masz zamiaru udzielać informacji bądź piszesz by pisać
TO SIĘ NIE UDZIELAJ W Tym temacie! Tyle z mojej strony!

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#4

Post napisał: pitsa » 02 cze 2013, 13:21

Zbieracz się tak nie drze gdy ktoś tylko jedno zdanie wypowie..
To raczej nadzorca zbieraczy. :twisted:
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#5

Post napisał: darkghoust » 02 cze 2013, 14:40

Na jakie gwint chcesz robić kurs w polsce? Na miejscu go zrobić nie możesz? Poczytaj sobie forum temat kursów przewijał się nie jednokrotnie. Szansa na znalezienie pracy mając ukończony tylko kurs masz znikome mamy kryzys unskilled operatorów zbytnio się mnie szuka.
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#6

Post napisał: bartuss1 » 02 cze 2013, 16:33

jasne, po co sie udzielać, koles postanowił wrocic do kraju, chyba ręce go bolą od gruszek i chce spróbowac za guzikowego tu na miejscu za 1/4 tego co tam zarabia, no ale jesli taka wola, to co mu poradzić ?
co sie dowie na kursie? rozrozniać osie i g91 od g90, ewentualnie bazowanie detalu na tokarce i pstryk start, bo po kursie od razu raczej nikomu nie pozwolą napisac programu, a że sytuacja gospodarcza polszy jest jaka jest, to ja bym se chetnie odpoczał przy gruszkach - robic, nie mysleć, za nic nie odpowiadać.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
Andradiel90
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2013, 11:39
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: Andradiel90 » 02 cze 2013, 22:38

Jak nie wiesz to nie p...... :)

Nie zrywania gruszek tylko pakowanie/sortowanie to jest róznica
Co sie dziwisz, ze sa takie zarobki w Polsce jakie sa jak ty nawet ze zrozumieniem czytać nie potrafisz ;)
Co do bólu rąk nie ma wogole i się nie martw! Pier... robotą jedź sam za granice posiedź bez rodziny 3 lata wróc i możesz coś powiedzieć :]

A Kto Pyta nie błądzi pamiętaj!

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#8

Post napisał: bartuss1 » 02 cze 2013, 23:00

w przeciwienstwie do ciebie nie musze nigdzie jechać bo mam wlasny warsztat i wlasne cnc i robote ciagłą

chyba nie lubisz zrywać gruszek :P
a co ja mam wspolnego z resztą polszy ?
moze se sciagnij rodzine do siebie ? bo tu przyszlośc niepewna i podejrzewam że w zasadzie nie masz powodow do narzekań, na marginesie jakbyś poczytal trochę to forum to żaden kurs nie bylby ci do niczego potrzebny, ponieważ na kursach przyuczają do konkretnie określonych marek, a akurat np w Rybniku może takich nie być.
poza tym na kursie niczego odkrywczego nie ma, na dobrą sprawę taki kurs moze trwac 3 dni - sposób bazowania maszyny przed rozpoczeciem pracy i przy wymianie detalu i ewentualnie podstawowe kodowanie i to tyle z kompetencji operatora.
chyba ze trafisz na firmę a zazwyczaj tak się trafia - że chcą programisty operatora z doświadczeniem na podobnych stanowiskach, nikt nie ma cierpliwości nikogo przyuczać - to polska rzeczywistość, a znam niejednego buca, ktory to posiadając u siebie zabawkę cnc staje się wielkim panem wazniakiem i za dużo mu się wydaje.
zwyczajnie daj se spokój, podjąłeś przemyslaną decyzję czy tak jak filip z konopii ?
scianij rodzinkę do siebie, jak ci przeszkadza pakowanie gruszek to może zajmij się zrywaniem jablek :P albo obieraniem kurczaków, nawet najbardzoiej podla praca na zachodzie jest lepiej płatna niż u nas na stanowisku technicznym, ja na przykład nie zatrudniam nikogo, bo zwyczajnie mi sie to nie opłaca nie tyle ze wzgledu na koszt wynagrodzenia pracownika, co koszt wynagrodzenia slużb narodowych - sanepid, pip, itd.
znasz język jesteś gośc, latwiej znajdziesz pracę tam niż polowa naszych rodakow tam się wybierających nadrabiających miną i machających rękami i nogami w poszukiwaniu slowa arbeit hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”