Wykrojnik porady

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
Piotrek21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2011, 11:32
Lokalizacja: Wałbrzych

Wykrojnik porady

#1

Post napisał: Piotrek21 » 03 lip 2011, 12:19

Witam wszystkich forumowiczów , mam pytanie do osób mających pojecie na temat wykrojników. Chce zrobić wykrojnik do wycinania pewnego kształtu w blaszce aluminiowej 0,6 mm. W związku z tym, że nie mam pojęcia jaki będzie najlepszy proszę o wasze rady :wink: .

Ma to być blaszka o kształcie przedstawionym na zdjęciu. Posiada 6 otworów mniejsze o średnicy 1,5 mm większy to 6 mm. Mam nadzieję, że fotografia choć trochę przybliży o ci chodzi.


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Z tego co się orientuje to można zrobić wykrojnik pod prasę lub ręczny. Chciałbym wykrajać kilka elementów na raz (np 5szt )


Potrzebuje odpowiedzi na pytania takie jak.

Jaki byłby najlepszy wykrojnik do wykonywania takich elementów?
Jaki jest orientacyjny koszt takiego wykrojnika?
Gdzie można taki wykrojnik wykonać w okolicach Wałbrzycha lub we Wrocławiu.?
Jaki jest koszt zakupienia prasy?

Na obróbce metali oraz wszelkich obrabiarkach nie znam się wcale, także proszę o wyrozumiałość. Forum polecił mi kolega, gdyż podobno ludzie naprawdę znają się tu na rzeczy. Czekam na wasze rady :grin:


Pozdrawiam
Piotrek :grin



Tagi:


Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Post napisał: Mrozik » 03 lip 2011, 12:46

Jeśli nie chcesz tłuc tysięcy sztuk to najlepiej dać te elementy na wycięcie laserowe lub wodne. W okolicach wrocławia i wałbrzycha jest mnóstwo laserów i waterjetów, wycięcie takiej blaszki będzie kosztować ~2zł więc policz sobie po ilu blaszkach będzie się opłacać robić wykrojnik.

Poza tym do tego potrzebne są dwa wykrojniki lub jeden skomplikowany - cena rzędu kilku tysięcy za sztukę.


Autor tematu
Piotrek21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2011, 11:32
Lokalizacja: Wałbrzych

#3

Post napisał: Piotrek21 » 03 lip 2011, 13:35

Dzięki za odpowiedź :smile: . Orientujesz się może jaka jest minimalna ilość zamówienia takich blaszek .Czy przyjmie mi ktoś np zlecenie na 200 szt?. Rozumiem, że w tych 2 zł są już wliczone wszelkie koszty nie muszę załatwiać blachy tym zajmuje już się firma ja tylko podaje informacje jaka to ma być? :grin:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Wykrojnik porady

#4

Post napisał: WZÓR » 03 lip 2011, 13:41

Piotrek21 pisze:Witam wszystkich forumowiczów , mam pytanie do osób mających pojecie na temat wykrojników. Chce zrobić wykrojnik do wycinania pewnego kształtu w blaszce aluminiowej 0,6 mm. W związku z tym, że nie mam pojęcia jaki będzie najlepszy proszę o wasze rady :wink: .(...)Z tego co się orientuje to można zrobić wykrojnik pod prasę lub ręczny. Chciałbym wykrajać kilka elementów na raz (np 5szt )...
Wykrawanie kilku sztuk na raz to kiepski pomysł - większy wykrojnik , więcej stępli , większa jego cena.
W Twoim przypadku potrzebny jest wykrojnik postępowy , gdzie detale będą wykrawane z pasa blachy.
Przyrząd taki w 1 takcie wykrawa otwory , a w 2 - kontur.
Mrozik pisze:Jeśli nie chcesz tłuc tysięcy sztuk to najlepiej dać te elementy na wycięcie laserowe lub wodne. W okolicach wrocławia i wałbrzycha jest mnóstwo laserów i waterjetów, wycięcie takiej blaszki będzie kosztować ~2zł więc policz sobie po ilu blaszkach będzie się opłacać robić wykrojnik. ...
Też racja.

Piotrek21 - tu masz namiary na tego typu firmę :arrow: http://www.amaprofil.pl/index.php?lang=pl
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#5

Post napisał: maz » 03 lip 2011, 22:12

Witam.
Z tego co widze, to nie trzeba zadnych mega wykrojnikow do tego.
Wystarczy 1 mały.
Prasa też mała.
Jestem w stanie Ci to wykanac zarówno wykrojnik jak i produkcje.
Wiecej info na PW.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

Post napisał: Mrozik » 04 lip 2011, 12:41

Maz, z czystej ciekawości jak wygląda wykrojnik który na raz robi otwory i kontur? Kiepsko się w temacie orientuję. rozumiem że w dolnej części wykrojnika musi być niejako stempel w kształcie rybki z otworami, w górnej części matryca i stemple do otworów? W takim razie co tutaj jest stemplem a co matrycą>?

PS. Na twojej stronie jest napis "kontak" zamiast "kontakt"
PS2. Imponujące wyroby masz na stronie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#7

Post napisał: WZÓR » 04 lip 2011, 14:40

Mrozik pisze:... jak wygląda wykrojnik który na raz robi otwory i kontur? Kiepsko się w temacie orientuję. ...
Na raz to nie pójdzie - mały otwór za blisko krawędzi konturu ... matrycę może ,,wysypać''.

Obrazek

Jak pisałem wyżej , detal wyjdzie w dwóch taktach.
W 1 takcie wykroi otwory , a w 2 kontur detalu.

Mrozik - tu poczytaj :arrow: https://www.cnc.info.pl/topics117/konst ... t13721.htm
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#8

Post napisał: maz » 04 lip 2011, 15:28

Ja bym do tego zrobil 1 mały wykrojnik, 2 taktowy, nie za jednym zamachem.
Aczkolwiek kolego WZÓR, robiłem wykrojniki jednotaktowe, w ktorych otwory wewnetrzne były mniejsze od zewnetrznego ksztaltu ok 1mm.(2 otwory w srodku i zewnetrzny kontur za jednym zamachem+ przetłoczenia)
Sa to tak takzwane wykrojniki francuskie. Nie jest to łatwa sprawa, ale do zrobienia.

Wiem o błędzie na stronie, ale na razie zajmuje sie przygotowywaniem nowej siedziby i nie mam czasu sie tym zająć ;-) Jak sie wezme, to bedzie duzo zmian.
Pozdrawiam
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


Autor tematu
Piotrek21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2011, 11:32
Lokalizacja: Wałbrzych

#9

Post napisał: Piotrek21 » 04 lip 2011, 15:35

Szczerze to już jestem bardziej skłonny do zlecenia firmie wycięcia tego kształtu. Tylko ile sztuk trzeba zamówić, bo nie chce od razu tłuc tysiące sztuk interesowało by mnie gdzieś z z 500. Czy ktoś mógłby coś o tym napisać.

Nie znaczy to, ze wykrojnik mnie nie interesuje. Na początku jednak chyba będzie lepiej zamówić to w jakiejś firmie.

Dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam


Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10

Post napisał: Mrozik » 05 lip 2011, 07:03

500sztuk bez problemu ci laserem ktoś wytnie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”