frezowanie jaskółczego ogonu

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Barni
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 142
Rejestracja: 29 lut 2012, 13:14
Lokalizacja: Niepołomice

frezowanie jaskółczego ogonu

#1

Post napisał: Barni » 29 gru 2017, 14:23

mam pewien problem, 1-szy cm frezowania ma kiepską powierzchnie dalej problem nie występuje, zmieniałem już płytkę i nie pomogło (płytka TPUN 160304)
Obrazek
jakieś pomysły?



Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: frezowanie jaskółczego ogonu

#2

Post napisał: RomanJ4 » 29 gru 2017, 15:11

Dlatego, że frez o tej średnicy nie zagłębił się jeszcze dostatecznie głęboko (do ≈połowy swojej średnicy) w materiał, drgał dopóki opory skrawania nie "wybrały luzów" (frez też jest do pewnego stopnia sprężysty w zależności od średnicy chwytu, a i sztywność maszyny ma też tu znaczenie), stąd taka powierzchnia...
Czasem pomaga manipulacja głębokością skrawania, obrotami lub posuwem..

pozdrawiam,
Roman


lotnik11
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 196
Rejestracja: 28 wrz 2009, 10:54
Lokalizacja: ze ściany wschodniej

Re: frezowanie jaskółczego ogonu

#3

Post napisał: lotnik11 » 30 gru 2017, 20:58

ja korzystałem zawsze z frezów monolitycznych z Dolfamex-u i powierzchcnia była zawsze super.
Zdecydowanie zmniejsz obroty.
Klikam w Solid Works, NX a kiedyś w Solid Edge
Teraz zmuszony jestem w Esprit.

Awatar użytkownika

bas01
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 91
Rejestracja: 04 lut 2023, 21:06
Lokalizacja: Polska i okolice

Re: frezowanie jaskółczego ogonu

#4

Post napisał: bas01 » 22 mar 2023, 18:57

Witam ,byłbyś w stanie ,czy miałbyś czas wykonać dla mnie coś takiego ze stali [żeliwo to raczej nie wchodzi w rachubę ]o wymiarach 450 x 100 i 50 [wysokość] ,a długość suwadła 120mm?i jaka obowiązuje cena za cm? czy taniej kupić chinola ?,to górne suwadło mam ,ale trzeba go poprawić do przyzwoitości

Dodane 26 minuty 40 sekundy:
nie wiem czy ten Człowiek jeszcze istnieje na tym forum ,ale jeśłi ktoś z Was ogarnąłby temacik to proszę napisać albo tu albo na prywatny :?

Dodane 11 minuty 2 sekundy:
a ,jeszcze jedno ,wystarczy zrobić zgrubnie ,dokładnosć niska powiedzmy różnica po obu stronach +/-0,5mm i bez szlifowania tylko żdzierakiem bez szlifowania ,dokładności i szlifowanie dam radę zrobić we własnym zakresie ,precyzja to żaden dla mnie problem ,ale nie mam diabła* 5t do frezowania takich rzeczy ,sztaby stalowej konstrukcyjna ,podatna na powierzchniowe hartowanie [niezbyt twarda,raczej miękka ] ]też nie posiadam ,ale mogę zakupić i podesłać ,frezy 45st też podeślę na stracenie ,taki suporcik nie będzie miał praktycznie przeciążeń
,ale musi być ślizgowy [,na kulkach nie osiągam precyzji przemieszczeń ,prowadnicach z wózkami kulkowymi ]proszę tu pisać jeśłi ktoś w ogóle jest zainteresowany
nie jest ważne jak powoli idziesz ,ważne jest ,że nie stoisz w miejscu wtedy nauczysz się doskonale chodzić

Awatar użytkownika

bas01
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 91
Rejestracja: 04 lut 2023, 21:06
Lokalizacja: Polska i okolice

Re: frezowanie jaskółczego ogonu

#5

Post napisał: bas01 » 23 mar 2023, 04:25

nikt ? nawet za 1000 zet ?
nie jest ważne jak powoli idziesz ,ważne jest ,że nie stoisz w miejscu wtedy nauczysz się doskonale chodzić


Bagunio
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 304
Rejestracja: 24 sty 2022, 22:52

Re: frezowanie jaskółczego ogonu

#6

Post napisał: Bagunio » 23 mar 2023, 06:58

bas01 pisze:
22 mar 2023, 19:08
Witam ,byłbyś w stanie ,czy miałbyś czas wykonać dla mnie coś takiego ze stali [żeliwo to raczej nie wchodzi w rachubę ]o wymiarach 450 x 100 i 50 [wysokość] ,a długość suwadła 120mm?i jaka obowiązuje cena za cm? czy taniej kupić chinola ?,to górne suwadło mam ,ale trzeba go poprawić do przyzwoitości

Dodane 26 minuty 40 sekundy:
nie wiem czy ten Człowiek jeszcze istnieje na tym forum ,ale jeśłi ktoś z Was ogarnąłby temacik to proszę napisać albo tu albo na prywatny :?

Dodane 11 minuty 2 sekundy:
a ,jeszcze jedno ,wystarczy zrobić zgrubnie ,dokładnosć niska powiedzmy różnica po obu stronach +/-0,5mm i bez szlifowania tylko żdzierakiem bez szlifowania ,dokładności i szlifowanie dam radę zrobić we własnym zakresie ,precyzja to żaden dla mnie problem ,ale nie mam diabła* 5t do frezowania takich rzeczy ,sztaby stalowej konstrukcyjna ,podatna na powierzchniowe hartowanie [niezbyt twarda,raczej miękka ] ]też nie posiadam ,ale mogę zakupić i podesłać ,frezy 45st też podeślę na stracenie ,taki suporcik nie będzie miał praktycznie przeciążeń
,ale musi być ślizgowy [,na kulkach nie osiągam precyzji przemieszczeń ,prowadnicach z wózkami kulkowymi ]proszę tu pisać jeśłi ktoś w ogóle jest zainteresowany

Po pierwsze zacznij na spokojniej pisać te posty bo straszny chaos w nim panuje, po drugie nie trzeba maszyny 5t do takiej roboty bo robilem coś takiego na ploterze (700x600) ważącym 1,5t elektrowrzecionem 9kW więc nie trzeba wcale centrum obróbczego a po 3 najważniejsze utwórz temat w dziale giełda a nie odkopujesz temat i nie piszesz na temat

Awatar użytkownika

bas01
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 91
Rejestracja: 04 lut 2023, 21:06
Lokalizacja: Polska i okolice

Re: frezowanie jaskółczego ogonu

#7

Post napisał: bas01 » 23 mar 2023, 08:07

Ok!

Dodane 2 minuty 30 sekundy:
prosta rzecz stała się drzazgą 😭
nie jest ważne jak powoli idziesz ,ważne jest ,że nie stoisz w miejscu wtedy nauczysz się doskonale chodzić


Adam Domański
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 712
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: frezowanie jaskółczego ogonu

#8

Post napisał: Adam Domański » 23 mar 2023, 11:17

bas01 pisze:prosta rzecz stała się drzazgą

Po prostu wystarczy pisać w odpowiednich działach a nie jak Ty gdzie popadnie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”