Luzy w osiach frezarki cnc

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
ksys
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 46
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Luzy w osiach frezarki cnc

#1

Post napisał: ksys » 14 gru 2017, 12:57

Witam, mam kilka pytań dot. frezarki cnc.
Posiadam frezarkę cnc górnowrzecionową i zauważyłem zużycie na sprzęgłach kłowych - wygląda jakby wkład się wyrobił, i jest luz ok. 0.3mm jak się porusza śrubą napędową. Jest również luz ok. 0.3mm na boki w tej osi, pomyślałem więc, że wymienię to sprzęgło, jednak ciężko mi znaleźć odpowiedni model tak abym mógł wyjąć stare i włożyć nowe. A może wystarczy luz skasować nakrętkami po stronie łożyska po stronie przeciwnej do strony silnika?
A może szukać gdzieś indziej problemu z wymiarem wycinanych elementów?

Tak poważnie to jakby ktoś mnie poinformował jakie wymiary muszę z sprzęgła zdjąć to też byłoby mi łatwiej szukać. Obecnie wiem, że sprzęgło montowane jest na 14mm wałki, ma średnicę 30mm i całkowitą długość ok. 40mm. Szukałem nawet w sklepie dostępnym z tego forum i znalazłem coś takiego :
https://www.ebmia.pl/piasta-sprzegla-14mm-p-117473.html
ale nie wydaje mi się aby pasowało - nie widzę o długości całkowitej 40mm albo nie wiem gdzie patrzeć.

Przepraszam za ten cały bałagan w moim temacie, ale nie wiem od czego zacząć w poszukiwaniu błędów, a po wycięciu dwóch elementów takich samych otrzymuję jeden jeden mniejszy drugi większy. niby pół mm ale to jest dość ważne jeśli mam te dwa elementy złożyć do kupy.
pozdrawiam



Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”