proszę o pomoc w wycenie usługi - konfiguracja mach3

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Grzecho83
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:53
Lokalizacja: Krosno

proszę o pomoc w wycenie usługi - konfiguracja mach3

#1

Post napisał: Grzecho83 » 01 sie 2017, 10:16

Witam, zgłosił się do mnie facet któremu przerabiałem kiedyś frezarkę. Montowałem sterownik z Mach3 i takie różne, łącznie z konfiguracją. Ale wtedy robiłem to przez firmę w której pracowałem, na etat. Teraz mam podziałać prywatnie i nie wiem ile policzyć. Z tego co z grubsza przez telefon się dowiedziałem to pozmieniał coś w magazynie narzędzi i trzeba zaprogramować makro do zmiany narzędzia na nowo. Więcej będę wiedział jutro jak się spotkamy i wszystko wyjaśni. I Pewnie będzie chciał orientacyjną cenę. Myślę żeby powiedzieć stawkę za godzinę, ale nie mam pojęcia w jaki przedział strzelić. Wolałbym nie podawać ceny za całość bo też nie wiem ile mi to zajmie wszystko, nie jestem specjalistą, może będzie mi wolno szło, ale wtedy też godzin dużo nabije i może mu nie pasować.
Co byście doradzili? tak na marginesie to biznesmen z Austrii, buduje samoloty więc może stać go na nieco wyższą stawkę :grin:
Jutro wieczorem będę wiedział dokładnie co i jak.



Tagi:

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#2

Post napisał: k-m-r1 » 01 sie 2017, 12:10

#1 nie ten dział
#2 specjalista to cena 260 zł netto / 1 godz to normalna stawka
#3 nie czujesz sie na siłach to stawka 10 zł netto 1 godz może przerosnąć oczekiwania klienta gdy spędzisz tam 2-3 dni

Taki biznesmen może oglądać 2x razy wydaną każdą zł.
Weźmiesz usługę zgarniesz PLN i pocałujesz klamkę lub weźmiesz usługę będziesz męczył parę dni i jakoś pójdzie potem kolizja i reklamacja ....
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Autor tematu
Grzecho83
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:53
Lokalizacja: Krosno

#3

Post napisał: Grzecho83 » 01 sie 2017, 18:17

czuje się siłach bo już to robiłem, wracam właśnie ze spotkania. Nic nowego nie trzeba robić, maszyna jest przeniesiona, trzeba sprawdzić czy wszystko dobrze podłączone, przetestować zmianę i narzędzi i pomiar długości narzędzia, na oko 3-4 godziny pracy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”