Jak przerobic dwg na iso


Autor tematu
jan3o
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2008, 19:46
Lokalizacja: maków podhalanski

Jak przerobic dwg na iso

#1

Post napisał: jan3o » 19 mar 2008, 21:02

Witam !!! was pracuje na CNC Biesse Rover A3.30 Moja maszyna widzi format pliku iso , technik ktory mnie szkolił mowił ze jest mozliwosc napisania programu w AUTOCAD i przerobienie go na plik ktory widzi masza i tu własnie mam problem.Jak ktos ma pojecie o tym to prosze o pomoc !!!



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 20 mar 2008, 10:18

ISO to nie jest format, bo to plik tekstowy. Maszyna po prostu operuje na kodach zgodnych ze standardem ISO, czyli G0, G1, G2, G3 i tak dalej. Oprócz standardu ISO jest jeszcze np. standard Heidenhain, ale tam ruchy i pozostałe funkcje zapisuje się inaczej.

Nie ma mozliwości bezpośredniego zapisu w tym formacie rysunków z Autocada. Może dało by się jakimś Lispem to zrobić, ale po co. Musisz zastosować program, z grupy CAM.

Jak wynika z http://www.yta.ru/cgi-bin/cm/get_doc.fp ... cat_id=265 - tu znalazłem opis, niektórzy ten język jeszcze dobrze znają :lol: , systemem sterującym jest MECHATROLINK - i właśnie postprocesor do tego systemu będzie ci potrzebny, żeby wykonać wymagany przez ciebie plik ISO. W AutoCADzie masz możliwość, co prawda, zapisu w formacie np. DXF i ten rysunek eksportować do CAM-a, ale nie wiem, czy jest to atrakcyjna propozycja. Najczęściej wiele CAM-ów ma swój moduł rysowania, często wygodniejszy, niż Acad.

Szukaj wiadomości o MECHATROLINK-u, znajdziesz w necie raczej po angielsku, ale myślę, że pozwoli ci to uruchomić maszynę.


Autor tematu
jan3o
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2008, 19:46
Lokalizacja: maków podhalanski

#3

Post napisał: jan3o » 20 mar 2008, 17:06

Hej !!!!Wielkie dzienki pracuje na rover 6 miesiecy i pisze programy biesse works ,myslałem ze bedzie wygodniej w AUTO CADzie ale raczej sie myle


chyzioo
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: chyzioo » 11 gru 2008, 18:09

sluchaj, jak chcesz to moge Ci wyslac jakis przykladowy prosty program narysowany w auto cadzie i zapisany w formacie dxf, bo taki format obsluguje biesse works i mozna takie pliki importowac. ja osobiscie tez wole pisac programy w worksie
w sprawie maszyn rover seri A, B, C i programu biesse works sluze kazdemu pomoca.


maciek76
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:36
Lokalizacja: piła

#5

Post napisał: maciek76 » 29 gru 2008, 10:18

witam!!pracuje na maszynce rover c9 na programie biesse works .programuje w biesse i auto cad osobiście uważam że w cad można to zrobic szybcieji i jest łatwiej. oczywiście zapisujemy w dxf i importujemy do biessa jak już kolega wyzej napisał.format płyty na której pracuje ma 2800x1830.jeżeli jest jeden model programuje go w cad a układam na plycie w biesse oczywiscie odpowiednie wejscie i wyjscie freza bo to jest wazne.jezeli jest to więcej modeli układam w cad.pozdrawiam forumowiczów


Autor tematu
jan3o
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2008, 19:46
Lokalizacja: maków podhalanski

#6

Post napisał: jan3o » 20 sty 2009, 16:54

:oops:
Ostatnio zmieniony 03 mar 2009, 19:43 przez jan3o, łącznie zmieniany 1 raz.


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#7

Post napisał: ganzi » 20 sty 2009, 19:15

Obrazek
jan3o, czy aby na pewno chciałeś zamieścić tutaj to zdjęcie...? ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”