Kieszeń z cyklem

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu PikoCNC

Autor tematu
jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

Kieszeń z cyklem

#1

Post napisał: jacek-1210 » 01 kwie 2016, 12:13

Mam do zrobienia kilkanaście detali, w każdym 4 otwory 3.0; 4 otwory 3.4 głębokie na 10 i dalsza obróbka. Wszystko w ciągnącym się alu. Nie mam i nie chce mi się co chwila zmieniać wierteł, więc otwory chciałbym zrobić frezem 2.4 bo takie mam. Problem w tym, że jeśli bez cyklu wjadę w mniejszy otwór na 10mm, to jest duża szansa na złamanie freza. Jak przy kieszeni zrobić cykl: wybranie warstwy -> wyjazd freza -> wybranie następnej warstwy ? Czy da się coś takiego zrobić na najnowszej wersji Piko ? Mogę co prawda zaznaczyć wszystkie otwory na raz i wybrać "zagłębienie stopniowo", wtedy po kolei robi mi po jednej warstwie z każdego otworu, ale traci czas na puste przejazdy (Piko wykorzystuję jedynie jako CAM-a)


Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

Tagi:


RobWan
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1617
Rejestracja: 17 paź 2004, 20:49
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

#2

Post napisał: RobWan » 02 kwie 2016, 10:59

jacek-1210 pisze:Mogę co prawda zaznaczyć wszystkie otwory na raz i wybrać "zagłębienie stopniowo"
Tak zrób, tylko nie zaznaczaj wszystkich otworów, tylko każdy osobno. I zrób tyle ścieżek ile razy chcesz zagłębić.
Trochę klikania, ale efekt będzie.
Lub przed każdym zagłębieniem dodać w g-kodzie G0 Z1.
Może tak będzie szybciej (Ctrl+V), ale po zmianie g-kodu nie wejdziesz do CAM-a gdyby coś trzeb było poprawić innego. Wejść można, ale traci się zmiany, które zrobiłeś w g-kodzie,

Robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „PikoCNC”