Szlifowanie i chropowatość powierzchni prośba o pomoc

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
romannnn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2012, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Szlifowanie i chropowatość powierzchni prośba o pomoc

#1

Post napisał: romannnn » 20 cze 2012, 22:28

Witam mam następujący problem otóż nie wiem jak uzasadnić następujące zjawisko dotyczące szlifowania płaszczyzn, a tylko odpowiednie uzasadnienie pozwoli mi na zaliczenie pracy dyplomowej. Przeprowadzałem doświadczenie szlifowania 5 próbek materiałów na szlifierce do płaszczyzn:
- dwie próbki kompozytowe - materiały w postaci płyt o osnowie poliuretanowej wzmacniany dyspersyjnie,
- próbka kompozytowa - o osnowie poliuretanowej wzmacniany aluminium w postaci fazy dyspersyjnie rozproszonej
- jedna próbka z PMMA
- oraz jedna próbka z aluminium
Wszystkie próbki szlifowane były trzema ściernicami 99A 24K8 VT-43, 99A 46K8 VT-43, 99A 80K8 VT-43 przy różnych prędkościach 15 25 35 m/s. Mierzone były następnie parametry chropowatości Ra, Rmax, Rzd, Pt, Rt. Problem jest następujący- dlaczego kompozyt o osnowie poliuretanowej wzmacniany aluminium po szlifowaniu ma najgorsze parametry chropowatości praktycznie w porównaniu do pozostałych czterech materiałów wszystkie parametry są przy nim średnio czterokrotnie większe, dlaczego ten materiał szlifuje się gorzej niż pozostałem jakie czynniki miały na to wpływ ? Proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny!!!!!!


...

Tagi:


akol
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 15 sie 2012, 22:28
Lokalizacja: Śląsk

#2

Post napisał: akol » 01 wrz 2012, 22:41

rodzi się wiele pytań :

Ściernice są do pracy przy 35 m/s lub jescze większej czemu więc stosujesz mniejsze prędkości zamiast zmieniać posuw jak zwykle się to robi ?

jaki więc był posuw ? jaki naddatek ? czy go zmieniałeś ?

może zadrżało z powodu zmian w materile szlifowanym ? alum z kom. ?

1. To oczywiste że będzie gorzej przy aluminium niż przy sypkich lub kruchych materiałach .
2. Czy ściernice były profilowane przed lub po każdym szlifowaniu ?
3. Jak był czyszczony środek chłodzący ?
akol

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”