Ploter frezujący i obróbka pianki PE, EVA

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
rodzinahadzy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2012, 21:40
Lokalizacja: Nowy Sącz

Ploter frezujący i obróbka pianki PE, EVA

#1

Post napisał: rodzinahadzy » 06 lut 2012, 20:11

Witam Serdecznie

Potrzebuje kilku informacji na temat obróbki pianki polietylenowej
Wiem mało.
Na własne potrzeby firmy mam się zająć produkcją wkładek w deseń jak w załączniku.
Urządzeniem jakie będę potrzebował jest ploter frezujący w trzech wymiarach.
Trochę czytałem o ploterach na forum i wiem że zakup będzie ciężki więc bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co do wyboru maszyny.
Powierzchnia robocza 2000 x 1000

Mam pytanie jak wygląda proces produkcyjny.
Z modelowaniem 3D daję sobie radę ale zastanawiam się czy programowanie takiej maszyny będzie wykonalne przez amatora, czy dopiero po 3 latach nauki.

Pozdrawiam i dzięki z góry
Załączniki
to.JPG
to.JPG (9.62 KiB) Przejrzano 4229 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

FDSA
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 678
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:38
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

#2

Post napisał: FDSA » 06 lut 2012, 23:03

Hmm tu nie potrzeba wielkich programów 3d. Odrobina kumatości i wprawy i do wyfrezowania pianki z Twojego zdjęcia to się z palca pisze program.

Jeśli chodzi o maszynę to bym poszukał czegoś o lekkiej konstrukcji a szybkiego. Nie sądzę aby interesowała Cię nie wiadomo jaka dokładność a że obciarzenia maleńkie to myślę że nawet ploter na paskach mógłby dać radę a niewątpliwie byłby szybki. Jeśli Ma być to tylko pianka to pomyślałbym o zbudowaniu maszyny albo samemu albo zlecić takową bo to specyficzna maszynka będzie moim zdaniem. Co nie zmienia faktu że normalną frezarka czy ploterem też dasz rade skoro u mnie taka pianka się frezuje 300 kilową frezarą do metalu :)

Od razu pomyślałbym o trójfazowym wrzecionie malutkiej mocy chłodzonym wodą żeby było cicho oraz wyciąg bo syfu będzie sporo.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”