Co sie stanie z silnikiem podczas kolizji

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
nwd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2006, 10:25
Lokalizacja: Zawoja

Co sie stanie z silnikiem podczas kolizji

#1

Post napisał: nwd » 20 lis 2006, 19:38

Interesuje mnie zagadnienie takie jak w temacie co sie stanie z silnikiem krokowym lub z serwo motorem jesli obciazenie jakie mu zadamy będzie wieksze . Czy poprostu sie spali , czy spali sie sterowanie silnikiem. Np jesli nam krańcówka niezadziała lub zle ustawimy posów i parametry skrawania i nastapi krachhhhh jakie są tego skutki . A nastepne pytanie jak temu zapobiec czy jest jakiś bezpiecznik tzn czy dobieramy taki wpust na wale od silnika czy śruby żeby sie zerwał przy przeciążeniu czy zakładamy zwykły bezpiecznik do silnika krokowego który na wypadek wiekszego apetytu na prad przepali sie czy sterownik ma zabezpieczenie na takie wypadki. ?



Tagi:

Awatar użytkownika

arizon
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 275
Rejestracja: 11 mar 2006, 06:08
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Post napisał: arizon » 20 lis 2006, 20:00

A więc dla silnika krokowego nic się nie stanie bo silnik po prostu zgubi krok-zatrzyma się a sterownik będzie nadal generował impulsy co jednak nijak się ma do spalenia go ponieważ sterowniki mają ograniczenia prądowe. Przy serwomotorze jest inaczej zawsze masz z silnikiem jakiś enkoder dzięki któremu sterownik może dynamicznie korygować pozycję jeśli Ci przystawi silnik to sterownik dostanie ileś tam impulsów step które nie zostaną wykonane i sterownik zatrzyma silnik.
Więc nie trzeba stosować żadnych wynalazków typu bezpiecznik na wale.
Pozdrawiam
"Skąd mam wiedzieć co to jest ja to tylko zbudowałem"
www.serwotech.pl


vector11
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 296
Rejestracja: 31 gru 2004, 01:18
Lokalizacja: N1 NOKTO

#3

Post napisał: vector11 » 20 lis 2006, 21:27

poza tym serwo ma również ograniczenie prądowe i się po prostu wyłączy; jest jeszcze coś takiego jak "błąd pozycji" itp.; ogólnie nic nie może się stać :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”