Jaką pracę wybrać

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
bisonen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2010, 18:56
Lokalizacja: slask

Jaką pracę wybrać

#1

Post napisał: bisonen » 30 kwie 2010, 19:08

Witam

Mam pewien dylemat jestem świeżo po studiach i dostałem dwie oferty pracy. Jedna w biurze konstrukcyjnym druga natomiast związana z badaniem materiałów tj badania niszczące pomiary twardości ,metalografia (przygotowanie próbek, badanie na mikroskopach, elektronowych, skaningowych i świetlnych) itd. Nie wiem co wybrać i w którym kierunku pójść przy czym są lepsze perspektywy?

pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#2

Post napisał: Magneto86 » 30 kwie 2010, 19:36

a gdzie wolisz spędzać 40 godzin tygodniowo?
W boksie biura konstrukcyjnego, czy na laboratorium?
Obrazek


Autor tematu
bisonen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2010, 18:56
Lokalizacja: slask

#3

Post napisał: bisonen » 30 kwie 2010, 19:52

Właściwie obie prace są ciekawe, dlatego mam problem i chciałbym wybrać tę pracę, w której jest większa perspektywa rozwoju.


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#4

Post napisał: mdg » 04 maja 2010, 08:20

bisonen pisze:chciałbym wybrać tę pracę, w której jest większa perspektywa rozwoju.
Dziwne, że nikt z wykładowców nic ci nie zasugerował, bo obie propozycje mają bardzo dobre perspektywy (takie jest moje zdanie). Akurat w jednej jak i w drugiej dziedzinie czeka cię dużo pracy, a efekt końcowy będzie odległy. Wszystko zależy od ciebie, który efekt końcowy będzie bardziej satysfakcjonujący, czy gotowy projekt, czy ukończone wyniki badań. :wink:
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Jaką pracę wybrać

#5

Post napisał: andryjan » 05 maja 2010, 09:12

bisonen pisze: Nie wiem co wybrać i w którym kierunku pójść przy czym są lepsze perspektywy?

pozdrawiam
Myślę, że najważniejszym jest odpowiedzieć sobie na proste pytania:

1) W czym tak naprawdę jestem dobry?

2) Co tak naprawdę chciałbym w życiu robić?

3) Jeśli już się na "to" zdecyduję, to czy będę czerpał z tego przyjemność i satysfakcję?

4) Jeśli coś pójdzie nie tak (na pewno będą takie momenty), czy jestem w stanie iść pod prąd by rozwiązać problem?

Podejrzewam, że jeśli odpowiesz sobie na te pytania prawidłowo to sukces murowany ;).
Ostatnio zmieniony 07 maja 2010, 19:56 przez andryjan, łącznie zmieniany 1 raz.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


Autor tematu
bisonen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2010, 18:56
Lokalizacja: slask

#6

Post napisał: bisonen » 05 maja 2010, 21:23

Dzięki za pomoc mam jeszcze trochę czasu do namysłu więc myślę, że nie wybiorę źle:)


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#7

Post napisał: pprzemo88 » 12 maja 2010, 22:17

bisonen pisze:Dzięki za pomoc mam jeszcze trochę czasu do namysłu więc myślę, że nie wybiorę źle:)
Jezeli inzynier lub przyszly konstruktor pyta co wybrac "roboli" to jak dla mnie juz jest zle.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#8

Post napisał: Magneto86 » 12 maja 2010, 23:24

roboli?
jeżeli ktoś na tyle pasjonuje się technologią i maszynami CNC, że udziela się na tym forum to nie nazwałbym go 'robolem'...

Awatar użytkownika

Primoza2007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 177
Rejestracja: 09 wrz 2007, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

#9

Post napisał: Primoza2007 » 13 maja 2010, 01:57

Jeśli masz dobrą wyobraźnie przestrzenną i wiedzę z zakresu technologi wykonywania profilu produkcji dla którego byś pracował to bierz konstruktora. Konstruktor to praca dla ludzi z pomysłami ale i ciężka robota przy modelach, rysunkach. Jako konstruktor będą ci się detale śnić po nocach :mrgreen:
W drugiej ofercie raczej będzie spokojniej bo przecież jest małe prawdopodobieństwo byśmy mieli kolejny złoty wiek i rewolucje w procesach wytopu i składu metali. Tutaj wiedza jest ograniczona a w przypadku pracy konstruktora ogranicza ciebie wyobraźnia.
Taki kontroler jakości stali to wąska specjalizacja i praca będzie bardziej przypominała naukową (długie terminy, brak stresu). Chyba że będziesz kontrolerem w hucie to może się trafić prawdziwa harówka. Dostaniesz próbki z pieca i trza je szybko sprawdzić bo przecież piec żre prądu tyle co małe miasto w minutę. Jako taki gostek od metali powiedzmy po 15 latach będziesz już wiedział wszystko i praca będzie jak myślę polegała na badaniu kolejnych próbek wytopów. Profilu nie zmienisz bo jak wejdziesz w stale to przejście na betony, plastiki i inne duperele to start z poziomu w którym jesteś teraz.
Jako konstruktor będziesz mógł zmienić profil produkcji a wiedzę zdobytą wcześniej zawsze choć w części wykorzystasz.
Jak piszą koledzy obydwie prace na pewną będą ciekawe i w obydwu można liczyć na dobre zarobki z tym że odnoszą się do zupełnie odrębnych działów produkcji.
Wolisz projektować czy kontroling ?

Życzę trafnego wyboru :wink:
W rozmiarze siła: Hartford Blockbuster PRO-3210 - 3000x2100x1070,42kW,35t

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#10

Post napisał: andryjan » 13 maja 2010, 07:25

pprzemo88 pisze:
Jezeli inzynier lub przyszly konstruktor pyta co wybrac "roboli" to jak dla mnie juz jest zle.
Przepraszam bardzo kolego pprzemo88 - kogo uważasz tutaj za - jak to określiłeś - "robola"?

Nie uważasz, że takie słowo może być dla kogoś co najmniej obraźliwe? Proponuję trochę wyhamować.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”