Frezarka do stali z elektrodrążarki

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
robas78
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2008, 18:06
Lokalizacja: Dąbrowa

Frezarka do stali z elektrodrążarki

#1

Post napisał: robas78 » 16 mar 2024, 20:43

Witam wszystkich. Zakupiłem na złomie takie oto cudo z zamiarem przerobienia na frezarkę na której będzie można frezować stal (nie liczę na jakieś cuda ale mam nadzieje ze cos tam w miarę sprawnie da się podłubać) Maszyna to 750 kg żeliwa. Na początek kilka pytań (pewnie będzie więcej) Na zdjęciach widać prowadnice osi x i tu pojawia się pierwsza zagwozdka, jak widać stół w płaszczyźnie pionowej leży tylko własnym ciężarem i nie wiem czy przy wadze stołu około 150kg siły od frezowania będą powodowały podnoszenie (podskakiwanie stołu) czy jednak sama waga wystarczy (głowic 100mm nie planuje używać jak by co :D ) Kolejne pytanie dotyczy mocowania nakrętki śruby pociagowej. Tak jak jest teraz pasuje bez przerobek nakretka sruby 20mm jednak myslalem zeby dac 25 lub 32 niestety trzeba roztoczyc otwor i scianka w najcienszym miejscu bedzie miala odpowiednio 15mm bez rozwiercania, 13mm sruba 25 i 8mm sruba 32 Czy warto kombinowac z wieksza srednica czy zostawic tak jak jest i zalozyc 20mm. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4151
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Frezarka do stali z elektrodrążarki

#2

Post napisał: Steryd » 16 mar 2024, 22:19

Przy frezowaniu to będzie skakać że hej. Wstaw tam prowadnice liniowe i będziesz zadowolony. Masz ladnie przygotowane powierzcnie, nie ma co kombinować.
Można?
Morzna!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”