EssiView - Podgląd kodu Essi.

Proste programy do obsługi maszyn CNC, vivery, itp. Programy darmowe, napisane przez użytkowników forum

Autor tematu
ZajOnDz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 18 lip 2019, 21:40

EssiView - Podgląd kodu Essi.

#1

Post napisał: ZajOnDz » 24 cze 2022, 20:00

Cześć.
Wrzucam Wam tu prosty program do podglądu plików z kodem Essi.
Program pisałem sam, a trzeba przyznać, że żaden ze mnie programista :) Dlatego śmiało zgłaszajcie wszelkie błędy.
Pisałem go głównie na własny użytek dlatego jak na razie posiada tylko tyle ile sam potrzebuje, ale całkiem fajnie mi to idzie, więc myślę, że będę go rozwijał jeśli będzie zainteresowanie programem. Nie wiem ile maszyn w polsce działa na kodzie Essi, więc dajcie znać jeśli program okaże się dla Was przydatny, będę wtedy wiedział czy jest sens go rozwijać i aktualizować.
Niegdyś sam poszukiwałem informacji na temat kodu Essi, a na forach w necie znajdowałem głównie odpowiedzi w stylu - Wiem, ale nie powiem. Dlatego w programie umieściłem też podstawowe informacje o kodzie Essi dla osób, które ich poszukują.

Program jest napisany w C# i do działania wymaga .NET 6.0
Film pokazujący program :

Uruchamiamy program poprzez EssiView.exe
W paczce są trzy przykładowe pliki Essi.

I to chyba wszystkie niezbędne informacje :)
Pozdrawiam.
Załączniki
EssiView.zip
(107.23 KiB) Pobrany 88 razy




Autor tematu
ZajOnDz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 18 lip 2019, 21:40

Re: EssiView - Podgląd kodu Essi.

#2

Post napisał: ZajOnDz » 12 sie 2022, 20:58

==== Aktualizacja ====

Wersja na Windows XP
Wymaga .NET 4.0

Pozdrawiam :)
Załączniki
EssiView v0.1 Beta ( Win XP .NET 4.0 ).zip
(48.01 KiB) Pobrany 56 razy


Autor tematu
ZajOnDz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 18 lip 2019, 21:40

Re: EssiView - Podgląd kodu Essi.

#3

Post napisał: ZajOnDz » 15 wrz 2023, 19:34

==== Aktualizacja ====

Dostępna jest nowa wersja.
Całość została przebudowana od zera. Przede wszystkim zmieniłem bibliotekę graficzną na o wiele szybszą.
Dodałem opcje wyświetlania linii kompensacji, opcję zaznaczania linii, możliwość zmiany nazwy i usuwania plików.
Poprawiona została opcja pomiaru, obecnie jest precyzyjna, a nie tylko orientacyjna. Pozwala również mierzyć od środka łuku.

Całość można obejrzeć na filmie :



Chciałem aby program był darmowy, ale jednocześnie by każdy mógł podziękować za moją pracę w kwocie adekwatnej to własnych możliwości, nawet wystarczyłaby zwykła wiadomości z prostym - Dzięki! - Jednak ludziom trudno jest doceniać cudzą pracę. Przez rok doceniła ją wyłącznie jedna firma z Austrii. W związku z tym sam muszę docenić moją pracę. Obecna wersja jest dostępna w sprzedaży w kwocie 450zł.
Ze względu na to, że jestem prywatnym programistą to nie wystawiam faktur. Natomiast jeśli komuś bardzo zależałoby na fakturze mogę poprosić znajomego, aby fakturę wystawił, jednak wtedy do kosztu programu należy doliczyć podatek plus jakaś stówka dla znajomego za przysługę.

Kontakt e-mail - [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Software”