Rozpoczęcie działalności ślusarskiej- usługi

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
ŁukaszOstrowski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2020, 23:42

Rozpoczęcie działalności ślusarskiej- usługi

#1

Post napisał: ŁukaszOstrowski » 02 lip 2020, 00:19

Witam Szanowne grono,
Zajmuje się handlem używanymi konwencjonalnymi maszynami do obróbki metalu. Ale żeby była jasność- NIE PISZE TEGO PO TO BY ZŁAPAĆ POTENCJALNYCH KLIENTÓW.
Działalność ta jest ciekawa, ale od pewnego czasu czuje niedosyt. Chciałbym spróbować sił w szeroko pojętej obróbce. Trochę przeglądałem forum i wiem że temat był walkowany, jednak wydaje mi sie ze ta sytuacja jest zupełnie inna. Ja posiadam maszyny, ale nie posiadam umiejetnosci. Nie toczylem, nie frezowalem. Wiedza teoretyczna na bardzo niskim poziomie. Ale do odważnych świat należy. Wszystkiego czlowiek jest w stanie się nauczyć. Pytanie brzmi: jak widzicie możliwości nawiązania kooperacji posiadając maszyny typu:
Tokarka średnica toczenia 800 x 3000mm TPK Poręba
Tarczówka średnica toczenia 1500mm Poręba
Wiertarka promieniowa ramię 1600mm


Posiadam Klinetow którzy kupowali ode mnie maszyny mniejsze z myślą o usługach dla m.in. rolnikow. Wiem że daje im to odpowiednie korzyści(opłaca się), jednak ja wolałbym tzw grubsze roboty. Co o tym myślicie?



Awatar użytkownika

JacekBelof
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 531
Rejestracja: 02 gru 2018, 22:25
Lokalizacja: Tarnów MP
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie działalności ślusarskiej- usługi

#2

Post napisał: JacekBelof » 02 lip 2020, 05:34

Mniemam iż są to maszyny, które nie zeszły i chcesz je jakoś wykorzystać, ale... jest to skok na bardzo głęboka wodę, na dodatek w sztormową pogodę... pal licho twoją robotę i ewentualne kary za nieterminowość, ale w przypadku gdy coś spieprzysz, to koszt samego materiału cię zje. Dodatkowo do zabawy w takie rzeczy potrzebna jest dobra suwnica - przy tych gabarytach mówimy o masie detalu liczonej w tonach (kilkaset kilo conajmniej).
Nie chcę zniechęcać, to że człowiek chce się rozwijać, powinno się chwalić. Na początek jednak proponowałbym detale o masie pojedynczych kilogramów... tak kiedyś w zawodówkach uczono - detal w granicach 50-200mm średnicy, długości do 300mm. Nauczysz się na tym większości operacji tokarskich, w tym toczenia z podparciem, czy w podtrzymce, a w gdyby ci wyrwało detal, to nie zabije cię na miejscu.
Seria, w moim wykonaniu, to dwie sztuki, w tym jedna w odbiciu lustrzanym. :lol:

Awatar użytkownika

Autor tematu
ŁukaszOstrowski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2020, 23:42

Re: Rozpoczęcie działalności ślusarskiej- usługi

#3

Post napisał: ŁukaszOstrowski » 02 lip 2020, 10:55

Dzięki za odpowiedź. Oczywiście naukę zaczął bym od małych maszyn typu TUD 50 x 1000mm. Nie podjął bym się tak nieodpowiedzialnych zobowiązań przy dużych maszynach. Pytanie brzmi czy widzicie zapotrzebowanie na wykonywanie usług na tzw "większych gabarytach". Zastanawiam się czy ma to przyszłość i czy jest opłacalne.
Wiele firm outsource-uje niektóre operacje ze względu na: duży koszt zakupu/brak miejsca/zbyt mała stopa zwrotu. O ile przedsiębiorców z typowym maszynami o możliwościach średnica ca 500mm i długość max 2000mm jest dużo, o tyle wydaje mi się że wykonywanie większych elementów mogłoby być pewnego rodzaju niszą. Co więcej, wydaje mi się, że duże zakłady nie do końca zainteresowane są realizowaniem pojedynczych zleceń z zewnątrz. Ta działalność mogłaby być dobrym "wypełnieniem tej luki"

P.S. zamiast suwnicy mogę doraźnie użyć wózka (udźwig 7t)

Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2264
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

Re: Rozpoczęcie działalności ślusarskiej- usługi

#4

Post napisał: rc36 » 02 lip 2020, 17:52

Musisz zatrudnić doświadczonego tokarza chociaż na pół etatu, bo sam polegniesz. Tokarstwo nie jest takie proste jak się wydaje, zresztą sam się przekonasz jak napsujesz materiału.
Dużo można się nauczyć z dziedziny tokarstwa z tego kanału https://www.youtube.com/channel/UCw3UZn ... H3R6C3Gcng
Abom79 często obrabia duże gabaryty, więc powinno cię to zainteresować.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie działalności ślusarskiej- usługi

#5

Post napisał: bartuss1 » 02 lip 2020, 18:29

Lepszy byłby własny produkt, na usługach mozna się przejechac i to bardzo
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16236
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie działalności ślusarskiej- usługi

#6

Post napisał: kamar » 02 lip 2020, 20:03

bartuss1 pisze:
02 lip 2020, 18:29
Lepszy byłby własny produkt,
Ta, breloczek na trzymetrowej Porebie :)
Robot na duże maszyny jest w ogóle
mało a dla amatora to wcale.
Tak ze raczej zapomnij o takim zarabianiu.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie działalności ślusarskiej- usługi

#7

Post napisał: bartuss1 » 02 lip 2020, 20:15

Breloczek z dedykacją dla kamara hehe
3 m pola roboczego to jesczcze nie obowiązek toczyć coś długiego na 3m, może przecież doniczki z dęba toczyć czy coś
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”