Tolerancje dla korpusu aluminiowego przekładni

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
herobrine
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2020, 17:31

Tolerancje dla korpusu aluminiowego przekładni

#1

Post napisał: herobrine » 22 sty 2020, 18:33

Cześć,
projektuję właśnie precyzyjną przekładnię multiplikującą, jednak nie mogę znaleźć nigdzie jakie pasowania powinieniem zastosować. Korpus będzie wykonany z aluminium, a łożyska z których będę korzystał to 6205 (25x52x15[mm]) dla dużego koła i wysokoobrotowe 7003 (17x35x10[mm]) dla zębnika. Znalazłem tabele dla łożysk precyzyjnych, ale określają tylko pasowania dla stalowego wału i oprawy. Jedna podpora musi być stała a druga przesuwna a w gniazadach dodatkowo będą stosowane sprężyny faliste. Myślałem o stosowaniu kleju do łożysk w miejscu podpory stałej. Na wyjściu zębnika będzie do 60000 obr/min. Dlaczego według tej tabeli wał powinien być na zero do 3 mikrometrów na minusie skoro chcę aby był wcisk? Na rysunku widać poglądowy przekrój przekładni, nie zwracajcie uwagi na niedopracowanie przekroju, nie jest to teraz istotne ;)

Obrazek
Obrazek




ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”