Tokarka tss 150 strzelczyk

Przestał się kręcić uchwyt

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
grze34
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 11

Re: Tokarka tss 150 strzelczyk

Post napisał: grze34 » 07 lut 2019, 16:28

Troszkę się zeszło z ustawieniem tego wszystkiego, na początku były takie luzy na wrzecionie że myślałem że będzie trzeba dorabiać wrzeciono i panewkę. Jak skręciłem mocniej to nie chciało się obracać. Więc zasięgnąłem porady w firmie i jeden powiedział abym dokręcił śrubę na klinie na maksa a później zakręcił mocno te nakrętki panewki następnie zalać ją olejem, przykryć dekiel od wrzeciennika tak aby był dostęp do tej śruby od panewki(jak dekla się nie położy to cały warsztat będzie w oleju) i uruchomiłem tokarkę na drugim biegu obrotów potem delikatnie popuszczałem śrubę tak aż poczułem że wrzeciono ma opór dbając jednocześnie aby do panewki był dostarczany olej. Położyłem dekiel taj ajk ma być i docierałem przez około 30min następnie znów popuściłem śrubę tak o jedną-trzecią obrotu.
I znów obroty te co wcześniej, i jak na razie wszystko gra i buczy.

andrea53
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1

Post napisał: andrea53 » 10 lut 2019, 11:29

Witam
całe wrzeciono wyjmuje się do przodu w stronę konika czyli uchwyt nie przeszkadza.
W moim poście opisałem demontaż wrzeciona tuj 230 strzelczyk i najprawdopodobniej demontaż tego wrzeciona będzie ten sam. Opis w moim poście

hammer64
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1

Post napisał: hammer64 » 09 paź 2019, 19:05

Witam zakupiłem tez taka tokarke i sprzeglo ewidentnie sie slizga jak poluzowałem hamulec na walku to zaczęło sie wszystko kręcić. Jak ustawie większe obroty to staje. W jaki sposób wyregulować to sprzęgło bo widać ze ktos to ostro u mnie potraktował. I bylo cos tam kombinowane
Obrazek

Podejrzewam ze chodzi o te 2 elementy na przyblizeniu z OTWORAMI
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”