Tokarka Proma SPF-1000P proszę o opinie

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
kolmet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2008, 21:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Tokarka Proma SPF-1000P proszę o opinie

#1

Post napisał: kolmet » 26 sie 2008, 14:35

Muszę kupić kolejną tokatkę. Zacząłem od poszukiwań na allegro wśród sprzętów używanych. Niestety stan tokarek przemysłowych w wieku około 15-20 lat pozostawia wiele do życzenia. Postanowiłem więc zakupić tokarkę nową w leasing. Zastanawiam się nad tym właśnie modelem. Tokarka ma pracować średnio 6 godzin dziennie (czasem 12 godzin dziennie,a czasem bedzie miała pare dni przerwy). Tokarka ma robić stosunkowo niewielkie partie detali wiec nie musi być to CNC (około 200-300 detali z każde z 20 elementów miesięcznie). Tokarka będzie obrabiała brąz, mosiądz oraz żeliwo. Dokładność do 3-4 setek max. Proszę o opinię osób które posiadają-ły taki sprzęt. Niżej link do danych technicznych.
http://www.maszyny.net/wiecej.php4?k=63 ... _id=86&s=L


www.kolmet.wroclaw.pl
Produkcja osprzętu sieci trakcyjnej
Odlewnia metali kolorowych

Tagi:


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Tokarka Proma SPF-1000P proszę o opinie

#2

Post napisał: CNC-Bogi » 02 mar 2023, 14:48

Mija prawie 15 lat od ostatnich wpisów nt. konwencjonalnych tokarek prod. PROMA typu SPF, po takim więc czasie mają one wystarczającą opinię co do exploatacji. Wiele wiadomo o poręczności obsługi, stabilności pracy, niezawodności, dostępie do części zamiennych, itp. Pytam o wady/zalety używania tok. PROMA typ SPF-1000 PH z odczytem, liniałami pomiarowymi, więc w zasadzie o typ SPF-1000 PH + O.
Idzie mi o zakup prawie nowej, kilkuletniej, nieużywanej takiej, z myślą o przyszłych doświadczeniach z jej exploatacji.
? 😮

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”