Stół próżniowy - pytanie o pompę

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
getbeterr
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 137
Rejestracja: 31 gru 2020, 15:44

Stół próżniowy - pytanie o pompę

#1

Post napisał: getbeterr » 14 lip 2021, 14:20

Witam. Mam drobne pytanie. Dzis po dlugim czasie nadszedl moment testu malego stolika prozniowego. Material trzyma, wymiary 300x200. Zastanawia mnje czy normalne jest ze po 2 minutach pracy pompa ma ponad 65 stopni temperatury. Nie wiem czy to normalne i nie chce jej przypadkowo zniszczycbo pare zlotowek kosztowala a nigdy z takimi pompami nie pracowalem. Lopatki sa cale, ogolnie przed testami byla zdjeta pokrywka i sprawdzenie czystosci i stanu komory - wszystko jest ok. Jakie temperatury przy ciaglej pracy moga osiagac takie pompy? Pompa Picolino DTE8:

Model pompy i dane silnika:

Obrazek

Obrazek
Obrazek




koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

Re: Stół próżniowy - pytanie o pompę

#2

Post napisał: koala.g » 14 lip 2021, 14:39

Się silnik grzeje czy mechanizm pompy?


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Stół próżniowy - pytanie o pompę

#3

Post napisał: oprawcafotografii » 14 lip 2021, 14:44

Dobrze jest dać zbiornik + presostat żeby pompa nie chodziła cały czas po próżnicy...

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


Autor tematu
getbeterr
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 137
Rejestracja: 31 gru 2020, 15:44

Re: Stół próżniowy - pytanie o pompę

#4

Post napisał: getbeterr » 14 lip 2021, 15:27

@koala.g grzeje sie mechanizm ale przez polaczenie z korpusem silnika temperatury nabiera calosc.
Szukam szukam i widze ze na podobnych pompach sa naklejki zolte aby uwazac na grzejace sie elementy.

@oprawcafotografii a jakiej wielkosci zbiornik bys proponowal? Celowac bardziej w 5L czy w 50? Nie ukrywam ze ilosc miejsca mam bardzo ograniczona bo pomieszczenie ma 4,5 m2.

Dodatkowo skoro pisze to zapytam czy moze byc tak jak zrobilem. Przed sama pompa mam zalozone przygotowanie powietrza aby odfiltrowac ewentualne syfy ktore ze stolu moga sie dostac do ukladu. Zda to egzamin? Przygotowanie jest kompletne tj. Zawor, reduktor z odstojnikiem, filtr gąbkowy 1um, do tego jeszcze w planach dolozenie osuszacza miedzy przygotowaniem powietrza a pompa (mam takich kilka w formie puszek przeplywowych z granulatem). Przesadzam czy to bedzie za malo?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”