stały rozmiar czcionki wymiarowej w eksporcie do JPG


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

stały rozmiar czcionki wymiarowej w eksporcie do JPG

#1

Post napisał: piromarek » 29 wrz 2017, 10:15

Witajcie.
AC2018LT.

Może Ktoś z Was jest na tyle biegły i podpowie chociaż kierunek bo się zamotałem.

Mam detale, które kreślę w przestrzeni modelu, w milimetrach w skali 1:1.
Tam też wymiaruję po potrzeby wykonawców.

Detale są mniejsze i większe, powiedzmy od 150 do 300.

Mam jednak potrzebę wyeksportować do drukarni każdorazowo wycentrowany na kartce detal.
Czyli na rzutni zmieniam jego skalę za każdym razem dowolnie.

Wymóg jest taki aby kartka była JPG 1200x1200 pixeli 96DPI a wysokość czcionki na tej kartce zawsze była 30 pikseli.

Nie umiem zrobić tego aby moje linie i opisy wymiarowe, niezależnie od skali na rzutni, pozostały takie jak określono w wymaganiach.

Przy 96dpi 30 piksli to 7,97 mm ale w skali 1:1. Jak zmieniam skalę na rzutni aby powiększyć detal, powiększam też czcionkę , strzałki i tak dalej.

Próbowałem wymiarować w przestrzeni papieru, ale tam wydaje mi się moje 7,9 mm jest przeliczane do jednostek papieru czyli pixeli - jednak bez związku ze skalą.
Czy to jest tak że jak będę opisywał i wymiarował - styl opisowy - to jednostki jakie wprowadzam w szablonie będą takie jak jednostki papieru z kreatora wydruku ?


Podpowiedzcie,
jak opisywać detal zrobiony w modelu jako 1:1 w mm, tak aby niezależnie od powiększania na rzutni, rozmiary opisów pozostawały takie same czyli 30 pixeli ?

jest to do zrobienia ?

Wymiarując i opisując na rzutni potem jest kłopot jeśli by powiększać lub przesuwać detal. Po prostu wymiary nie są przypięte do niego i zostają na kartce w innym miejscu.

prośba o podpowiedź, bo nie chcę jakiegoś potwora spłodzić.
Muszę tych eksportów robić dużo i nie chcę dziubać sztuka po sztuce sprawdzając każdorazowo rozmiary w JPG Corelem.

pozdrawiam



Tagi:


TJarmuszczak
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 89
Rejestracja: 06 sie 2010, 14:36
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

#2

Post napisał: TJarmuszczak » 10 paź 2017, 21:50

detal rysujesz w modelu w skali 1:1
przechodzisz na arkusz tu skalujesz model do formatki wydruku
styl wymiaru ustalasz w arkuszu
wielkość tekstu wymiarowego ustalasz w mm na arkuszu


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

#3

Post napisał: piromarek » 11 paź 2017, 07:12

OK
Dzięki.

Tak robię, ale myślałem że można ustalić styl i opisywać czy wymiarować w modelu aby czcionkę mieć określonej wysokości w arkuszu druku.

Teraz widzę, że to błąd myślenia. Co zrobić jak będzie 10 arkuszy, każdy inaczej opisywany. Trzeba opisywać na konkretnym arkuszu wydruku tak jak to jest wymagane.

Sprawdź tylko proszę, bo wydaje się, że jeżeli ustalisz do druku kartkę DWG do JPG i wymiar kartki w pixelach, to jak wymiaruję na papierze to wcale nie są to milimetry tylko właśnie pixele - właściwości wysokość textu.

Kurcze mam nadzieję ze to jest jasne . Trochę na szybko piszę. Jak by co wyjaśnię.

pzdr

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”