Spawarka

Problem ze spawaniem,

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
Spawarka44
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2020, 07:11

Spawarka

#1

Post napisał: Spawarka44 » 23 sty 2020, 07:15

Witam.

Posiadam spawarkę Magnum 208 MMA, tylko mam problem z mig/mag. Głównie spawam elektrodą otuloną- spawa wtedy świetnie.

Gdy chciałem zacząć się uczyć spawania mig/mag to okazało się że regulacja nie działa tak jak jest napisane w instrukcji.

Spawarka ma trzy pokrętła jedno jest od prądu spawania MMA, drugie od prądu spawania MIG/MAG i prędkość podawania drutu.

W instrukcji jest napisane że pokrętłem od prądu ustawia się prąd spawania ( max 200A ) a w rzeczywistości jest tak: pokrętłem od prądu ustawia się napięcie ( 18-24V chyba ) a prąd spawania zmienia się razem z posuwem drutu ( większy posuw- większy prąd ) I nie da się nic spawać, dopiero przy maksymalnym posuwie drutu jest prąd spawania rzeczy 100A. W instrukcji było napisane że napięcie powinno się ustawiać automatycznie.

Co można z tym zrobić? Oddać do naprawy?

a i jeszcze jedno, czy dwa wyświetlacze które posiada spawarka nie powinny pokazywać od razu prądu i napięcia? U mnie dopiero pokazuje po zajarzeniu łuku.



Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”