Spawarka Magnum 208 czy 210? Opinie i recenzje na temat spawarek

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Spawarka Magnum 208 czy 210? Opinie i recenzje na temat spawarek

#1

Post napisał: chaos » 21 cze 2021, 10:34

Obrazek
Spawarki Magnum znajdują się w czołówce sprzętów wybieranych przez spawaczy. Ten producent cieszy się zaufaniem kupujących, co w ogóle nie dziwi. W jego ofercie znajdują się sprzęty zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Wśród popularnych modeli są spawarki Magnum 208 i 210. Który jest lepszy? Jaką spawarkę wybrać?

Magnum 208 - dlaczego warto ją wybrać?
Spawarka Magnum 208 to łatwy w obsłudze migomat ze sterowaniem synergicznym. Ten model możesz nabyć za niecałe 2000 zł, więc jego cena jest atrakcyjna. Spawarka jest przystosowana do spawania różnymi metodami: MIG/MAG, MMA i TIG Lift. Sprawdza się do łączenia stali niestopowych i niskostopowych, a także miedzi, niklu, magnezu i aluminium. Sprzęt można z powodzeniem wykorzystać do obróbki cienkich blach. Oznacza to, że urządzenie znajduje zastosowanie m.in. w warsztatach samochodowych.

Nominalny prąd spawania wynosi 200 A, a cykl pracy to 40%. Spawarka ma mechanizm zmiany biegunowości, co oznacza, że istnieje możliwość podłączenia do niej klasycznych przewodów spawalniczych i spawania elektrodą otuloną. Użytkownik może swobodnie regulować prąd i napięcie, dostosowując tym samym sprzęt do swoich potrzeb.
Obrazek


Warte podkreślenia jest też to, że spawarka Magnum 208 ma wiele przydatnych funkcji, które są doceniane przez użytkowników. Zalicza się do nich m.in.: regulację indukcyjności, spawanie punktowe czy SPOOL GUN, czyli uchwyt spawalniczy z wbudowanym podajnikiem drutu.

Przeglądając opinie na temat Magnum 208, łatwo stwierdzić, że większość spawaczy jest zadowolona z tego sprzętu. Niekiedy wśród wymienianych wad pojawia się spora waga. Wprawdzie spawarka waży 16 kg, ale uchwyt do przenoszenia nie jest dostatecznie duży. Wyciąganie sprzętu np. z bagażnika samochodu nie jest wygodne. Kupując ten model, trzeba także przygotować się na to, że konieczne będzie dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi. Z początku wybieranie ustawień zajmuje sporo czasu. Spawarka Magnum 208 nie ma też dodatkowej rolki do aluminium. Jak widać, wszystkie wady urządzenia odnoszą się do komfortu jego użytkowania, a nie efektywności działania.

Co przemawia za zakupem spawarki Magnum 210?
Zainteresowaniem spawaczy cieszy się też spawarka Magnum 210 i podobnie jak model opisany wyżej, można ją nabyć za przystępną cenę. Koszty zakupu tego sprzętu są minimalnie mniejsze, choć wiele zależy od sklepu i aktualnych ofert promocyjnych.

Magnum 210 to spawarka 3w1, umożliwiająca pracę przy wykorzystaniu metod: MIG/MAG, MMA i TIG DC. Ten model prawdopodobnie spełni oczekiwania początkujących i zaawansowanych spawaczy. Cykl pracy urządzenia wynosi 60%, czyli o 20% więcej niż modelu Magnum 208. Oznacza to, że w 10-minutowym cyklu pracy spawarka będzie działać przez 6 minut.

Magnum 210 to też jeden z najmniejszych półautomatów spawalniczych, jakie można znaleźć na rynku. Jego waga wynosi 12 kg, co oznacza możliwość swobodnego przenoszenia. Niemniej jednak uchwyt w tym modelu również nie jest duży, a to może stanowić niewielki problem dla osób z dużymi dłońmi.
Obrazek


Spawarka ma sterowanie synergiczne, które zapewnia wygodę i szybkie przygotowanie do pracy. Warto dodać, że spawacz ma też możliwość ręcznego ustawienia sprzętu. Taka funkcja okazuje się przydatna w niektórych przypadkach, więc warto jej szukać. EUROZŁĄCZE pozwala na stosowanie różnego rodzaju uchwytów, a to według użytkowników stanowi spory atut urządzenia.

Kiedy spawarka Magnum 210 weszła na rynek, pojawiały się głosy, że jest to sprzęt awaryjny. Sprawdzając jednak recenzje i czytając wpisy na forach, trudno znaleźć wiele opinii, które by to potwierdzały. Owszem, zdarzają się pojedyncze komentarze dotyczące awaryjności urządzenia, ale jest ich niewiele. Liczba pozytywnych opinii w porównaniu do tych mniej pochlebnych jest zdecydowanie większa.

Podsumowanie
Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy lepiej kupić spawarkę Magnum 208 czy 210, ponieważ oba urządzenia są do siebie w pewnym stopniu podobne. Sugerując się popularnością spawarek w sklepie Allweld, można z całą pewnością stwierdzić, że to Magnum 208 jest częściej wybierany. Potwierdzeniem popularności sprzętu jest także większa liczba opinii w Internecie.

Choć urządzenie jest mniej poręczne i dla niektórych nieco trudniejsze w obsłudze, oferuje spawanie punktowe. To funkcja, którą rzadko kiedy mają spawarki z tej półki cenowej. Dodatkową zaletą jest to, że uchwyt spawalniczy wyposażony jest w podajnik drutu (SPOOL GUN).

Spawarka Magnum 210 ma z kolei EUROZŁĄCZE i funkcję ANTI STICK. Opcja ta przydaje się w momencie, gdy spawacz popełni błąd i elektroda przyklei się do spawanego materiału. Wtedy też prąd spawania zostanie obniżony do wartości minimalnej, aby możliwe było jej oddzielenie.

Cena każdej ze spawarek nie przekracza 2000 zł, więc kwestia związana z koniecznymi do poniesienia nakładami finansowymi wygląda podobnie. Oba urządzenia pozwalają na spawanie metodami MIG/MAG, MMA oraz TIG Lift. Różnice pomiędzy modelami wynikają głównie z dodatkowych funkcji, a także dokładnych parametrów pracy.Re: Spawarka Magnum 208 czy 210? Opinie i recenzje na temat spawarek

#2

Post napisał: adam Fx » 21 cze 2021, 10:49

Magnum 210 mam i polecam mała poręczna spawa przewozicie grube i cienkie elementy.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Re: Spawarka Magnum 208 czy 210? Opinie i recenzje na temat spawarek

#3

Post napisał: staneley » 21 lip 2021, 08:57

adam Fx pisze:
21 cze 2021, 10:49
Magnum 210 mam i polecam mała poręczna spawa przewozicie grube i cienkie elementy.
A czy spawałeś może tą spawarką kwasówkę ?
Szukam nie drogiej uniwersalnej spawarki z TIG .


Re: Spawarka Magnum 208 czy 210? Opinie i recenzje na temat spawarek

#5

Post napisał: bear » 10 sie 2021, 20:38

staneley pisze:A czy spawałeś może tą spawarką kwasówkę ?
Szukam nie drogiej uniwersalnej spawarki z TIG

Ta spawarka nie ma HF a przynajmniej nigdzie o tym nie napisali więc pożytku z tego tiga nie będzie.
Ciekawe jest to że zmniejszyli wagę o 4kg a podnieśli cykl na 60%, niezły zart.

Re: Spawarka Magnum 208 czy 210? Opinie i recenzje na temat spawarek

#6

Post napisał: adam Fx » 11 sie 2021, 03:37

staneley pisze:A czy spawałeś może tą spawarką kwasówkę ?
Szukam nie drogiej uniwersalnej spawarki z TIG .
nie tym modelem ale jak kolega napisał tu mamy tylko TIG lift (to raczej"migomat" z opcją TIG ... jeśli już szukasz TIGa to celowałbym w dedykowane maszyny)
chociaż nie powiem tig lift potrafi dawać radę https://youtu.be/2ZIPRWrV8D8?t=183
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”