Spawanie - bezpieczeństwo i inne ważne kwestie

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Spawanie - bezpieczeństwo i inne ważne kwestie

#1

Post napisał: Redakcja » 31 paź 2016, 23:04

Obrazek
Spawanie to proces produkcji, który jest szeroko stosowany w przemyśle. Spawanie obejmuje stosowanie przepływu ciepła przez dwa kawałki metalu i łączenie ich ze sobą w jedno, jednorodne łączenie. Spawanie może być typu MIG lub TIG. Może też być wykonywane ręcznie lub za pomocą robota. Istnieje wiele części, zarówno w odniesieniu do sprzętu jak i materiałów, które są wymagane do wykonania operacji spawania za pomocą spawarek.

Spoina gazu jest jedną z opcji, jest to tak zwane spawanie orbitalne. Zasilacz wysokiego napięcia jest również zobowiązany do dostarczenia energii elektrycznej potrzebnej do wytworzenia łuku spawalniczego potrzebnego do stopienia materiału.

Spawanie MIG wykorzystuje zupełnie inną techniką niż inne rodzaje spawania. Spawacze muszą przestrzegać maksymalnych środków ostrożności w celu ochrony siebie i innych ludzi.

Spawarki - ważne wskazówki bezpieczeństwa
• Obszar, w którym jest wykonywane spawanie musi być pozbawiony obecności jakichkolwiek tworzyw sztucznych, papieru, trocin i innych materiałów łatwopalnych. Upewnij się, że gaśnica jest zawsze w zasięgu ręki i że jest zawsze gotowa do użycia.

• Należy chronić swoje oczy. Proces MIG wytwarza intensywnie jasne światło, które może spalić rogówki. Noszenie masek spawalniczych podczas używania spawarek jest absolutną koniecznością.

• Trzeba chronić skórę przed promieniowaniem UV. Proces spawania MIG generuje światło o silnym elemencie UV. Niezwykle ważne jest, aby nosić rękawice oraz to by zadbać o pokrycie tak wielkiej ilości ciała, jak tylko to możliwe, aby uniknąć oparzeń słonecznych. Odzież ochronna służy podwójnemu celowi, ze względu na to, że ten rodzaj spawania może wytwarzać niebezpieczne kuleczki stopionego metalu.

• Należy zapewnić odpowiednią wentylację. Łuki MIG wydzielają ozon, podczas gdy aluminium i jego stopy wydzielają opary, które mogą prowadzić do ciężkiego zatrucia metalami. Trzeba koniecznie pozostawić otwarte drzwi garażu, a jeśli pracuje się przez dłuższy czas nosić maskę gazową.

Proces MIG
MIG (Metal Inert Gas) jest to typ spawania specjalnego procesu spawania łukowego, opracowany w 1940 roku w celu obróbki miękkich metali, takich jak aluminium i miedź. Proces MIG nie wdraża tradycyjnych prętów spawalniczych jako takie, lecz korzysta z uchwytu spawalniczego, jednostkę zawierającą drut spawalniczy, elektrody i chroniony dopływ gazu spawalniczego. Można zakupić tego rodzaju sprzęt i wiele innych materiałów spawalniczych online na różnych powiązanych stronach internetowych.

Spawacz jako zawód
Jednym z najbardziej popularnych zawodów dzisiaj jest zawód spawacza. Spawanie może być jednak bardzo trudnym zadaniem. Dlatego nikt nie powinien próbować spawać, jeśli nie wie, co robi. Jeśli jesteś jedną z osób, które wiedzą, jak spawać na pewno wiesz, że istnieje wiele różnych materiałów, które są potrzebne, jeśli chodzi o spawanie. Często odpowiedni rodzaj spawarek może być trudny do znalezienia, a jeśli już - to może być naprawdę drogie. Jednym z najlepszych sposobów, aby znaleźć to wszystko jest szukać w Internecie. W sieci naprawdę nie ma najmniejszych problemów ze znalezienie wymaganych produktów, nawet jeśli chodzi o spawanie. Najlepszą rzeczą jest to, że zakupione towary będą dostarczone można wszystko mieć dostarczone pod same drzwi. Również można być zaskoczonym, jak o wiele taniej można dostać niektóre rzeczy w Internecie niż w lokalnym sklepie.Tagi:

Re: Spawanie - bezpieczeństwo i inne ważne kwestie

#2

Post napisał: czaplaq1 » 01 sie 2019, 12:34

Informacje zawarte w tym artykule są tak oczywiste, jakby mówić o tym, że zimą nosimy ciepłą kurtkę. Może warto rozbudować ten artykuł o procesach typu MIG i TIG.

Re: Spawanie - bezpieczeństwo i inne ważne kwestie

#3

Post napisał: InzSpawalnik » 29 sie 2019, 21:10

Bardziej powiedziałbym ze artykul jest pisany przez totalnego laika w temacie spawalnictwa i spawalniczych okreslen. Sam jezyk i słownictwo uzyty do opisu jest …. infantylny żeby nie powiedzieć więcej.

Re: Spawanie - bezpieczeństwo i inne ważne kwestie

#4

Post napisał: Petroholic » 29 sie 2019, 21:20

MIG, TIG... lanie wody prosto z wikipedii... A gdzie MAG i MMA ??

Ktoś tu odwalił pańszczyznę i dodatkowo wplótł reklamę sklepu prosto do zakładki spawarek MMA :D

Śmiech na sali :D

Re: Spawanie - bezpieczeństwo i inne ważne kwestie

#5

Post napisał: Bartek12 » 26 kwie 2021, 10:01

Ciekawy artykuł, ale dodałbym coś o pozostałych procesach spawania. Jeśli interesuje was coś więcej w tym temacie to zajrzyjcie tutaj: https://www.seka.pl/wyszukiwarka/

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”