Spartus CUT 105 CNC -Jakie optymalne prędkości cięcia?

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
ZajOnDz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 18 lip 2019, 21:40

Spartus CUT 105 CNC -Jakie optymalne prędkości cięcia?

#1

Post napisał: ZajOnDz » 07 lis 2019, 22:42

Cześć. Dziś zmieniłem stare źródło plazmy na nowe. Model jak w tytule. Jednak w dokumentach, które otrzymała firma nie ma informacji co do prędkości cięcia. Do poprzedniego źródła miałem tabele w której było opisane jaką grubość stali ciąć z jaką prędkością i przy jakim amperażu. Na stronie producenta nie ma opcji kontaktu, więc nawet nie wiem jak zapytać o to producenta. Może ktoś z Was dostał taką tabele lub z własnego doświadczenia może podzielić się wiedzą? Głównie tnę stal od 3 do 12 mm.
Z góry dziękuje za odpowiedź :)




mipat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2016, 09:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spartus CUT 105 CNC -Jakie optymalne prędkości cięcia?

#2

Post napisał: mipat » 14 lis 2019, 22:14

Cześć,
ja mam Spartus 65 CNC i w innym wątku piszę o problemach z ukosowaniem na palniku PT80. Możesz mi powiedzieć czy tnąc blachę ok 10mm masz ukos i jaki? Pewnie masz palnik PT100?

Ja od kupna plazmy cały czas palę blachę 8 mm to ładnie tnie ok 45A dysza 1mm i prędkość ok 700mm/min. Mam THC SD.

Z moim problemem dzwoniłem do Spartusa i podesłali mi na mail parametry do cięcia. To znaczy skan części podręcznika do powermax 105. Chcesz napisz mail na priw to Ci prześlę chyba że sam znajdziesz to w necie lub ew. sam zadzwonisz do producenta. Ja też po zakupie nie miałem żadnych sugerowanych parametrów cięcia.


U mnie problem nadal występuje czekam na części do palnika a dokładnie nowy pierścień zawirowujący, jak przyjdzie potestuję może tutaj u mnie jest problem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”