SOLID WORKS plus Mastercam vs NX CAD CAM

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
Zenith
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2016, 20:38
Lokalizacja: Kraków

SOLID WORKS plus Mastercam vs NX CAD CAM

#1

Post napisał: Zenith » 27 sty 2017, 16:10

Witam wszystkich. Na wstępie muszę zaznaczyć że nasza firma posiada już licencję SOLID WORKS z subskrypcją. Teraz przyszła pora na zakup oprogramowania CAD/CAM ( FREZOWANIE CNC 3 OSIE PLUS PODZIELNICA) jako dodatkowe stanowisko dla operatora, nie interesują nas programy typu CAM WORKS, SOLID CAM, czy inne wynalazki. Myślimy o zakupie programu MASTERCAM ( jako osobne stanowisko tak żeby operator maszyny nie blokował konstruktora). Mastercam oferuje teraz rozwiązanie z oddzielną licencją dla operatora oraz z możliwością korzystania z programu przez konstruktora w środowisku SOLID WORKS. ( klucz wirtualny). Drugim naszym wyborem jest NX CAD/CAM ( Siemens ) . z licencją pływającą. Wiemy że program NX można doposażyć w dodatkowe moduły typu Progresive lub Mold Vizard co w jakiś stopniu w przyszłości może mieć znaczenie. Jeżeli są na tym forum osoby które mają do czynienia z w/w programami to będę wdzięczny za konstruktywną opinię. Czasy się zmieniają programy też się rozwijają jedne lepiej inne gorzej. Pozdrawiam :)


;)

Tagi:


zibi
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 975
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 28 sty 2017, 12:49

W nx wszystko robisz na jednej platformie cad/cam. W camie działa też synchronius modeling (sprawdź na youtube co to za narzędzie https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=nx+ ... s+modeling). W camie możesz sobie skasować otwór lub ściankę aby ścieżka układała się po twojej myśli. Camista ma też pełny cad i może modelować elektrody, mocowania itp.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


JakubOkuma
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2017, 16:44

Re: SOLID WORKS plus Mastercam vs NX CAD CAM

#3

Post napisał: JakubOkuma » 06 mar 2018, 19:18

Najwazniejszy jest profil firmy w tym wyborze. Osobiscie polecam Mastercam przy profilu produkcji jaki obecnie posiadamy jest naprawdr super- prosta obsługa, swietnie przetlumaczone co odzwierciedla brak problemów dla podstawowych operatorów a przdzewszytski super intuicyjne programowanie "na płasko". Super w swej prostocie. Tez mam pod sobą freazarke w 3 osiach z podzielnica i uzywamy na Camie. Ale tak jak wspomniałem nie poradziłby sobie juz w wielu firamch w kltórych pracowałem z powodu róznorodnosci elemntów braku stworzenia podstawy biblioteki narzzedziowej. Mysoe ze słusznym rozwiazaniem jest skierowanie sie do samych firm i niech dadza polizac co maja do zaoferowania i samemu ocenic co jest wazne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”