Solid Edge automatyczna nazwa w tabelce


Autor tematu
Marcin258
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2005, 08:52
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Solid Edge automatyczna nazwa w tabelce

#1

Post napisał: Marcin258 » 23 kwie 2009, 12:10

Witam
Mam pytanie odnośnie wstawiania w tabelce na rysunku automatycznie nr dokumentu. Opiszę co chcę zrobić i jak robię że nie wychodzi.

Tworzę rysunek z zespołu i kolejno na rysunku wstawiam podzespoły a podzespoły rozbijam na elementy tworząc kolejne arkusze.
W tabeli korzystam w opcji wstawiania nazwy arkusza i nazywam odpowiednio kolejne arkusze (to działa poprawnie)
Problem zaczyna się jeśli chcę pobrać do tabelki numer dokumentu (będąc w zespole głównym korzystam z Menadżera Własności i nadaję wszystkie numery dokumentów np. W-0.0.1, W-2.0.5 itp.) No i teraz wstawiam arkusz i tworzę indywidualny rysunek z któregoś z podzespołów (tego nie jestem wstawić w automacie w tabelkę)

Jeżeli ktoś ma jakieś pomoce w tym temacie to też będę wdzięczny
pozdrawiam
Marcin C.



Tagi:


R2r_em
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2009, 13:14
Lokalizacja: Racibórz

#2

Post napisał: R2r_em » 07 maja 2009, 13:23

Nie da się tego zrobić automatycznie. Z własnego doświadczenia- jedyne co wymyśliłem to pozostawienie pól: nazwa rysunku i nr.rysunku pustych i pół-automatyczne wstawienie tych nazw z wcześniej przygotowanych formatek w liście części.


misiek_cad
Posty w temacie: 1

#3

Post napisał: misiek_cad » 08 paź 2009, 21:06

Sądzę, że da się zrobić to co kolega chce z automatu..Tylko proszę sprecyzować w której tabelce kolega chce wprowadzić te numery? W tabelce rysunkowej? czy w tabelce z listą części..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”