Sinumerik ShopTurn

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
adamsanders
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2021, 14:08

Sinumerik ShopTurn

#1

Post napisał: adamsanders » 02 paź 2021, 14:23

Witam jako nowy użytkownik.

Mam pytanie do tytułowego shopturn'a na maszynie ecoturn 310.

Magazyn narzędziowy - tworzenie nowego numeru ostrza - z tym nie ma problemu. Mogę nawet wrzucić na pierwszym wytaczaka a na drugim powiedzmy wiertło (i stasować z oprawką podwójną). Pytanie natomiast dlaczego (i czy można jakoś temu zaradzić) kierunek obrotów jest niedostępny dla każdego następnego ostrza oprócz pierwszego? Miejsce jest puste. Program piszę w nakładce, raczej ręczne wpisanie odwrotnych obrotów (M3, M4) przed danym narzędziem maszyna zignoruje. Zmiana nazwy narzędzia także niedostępna tzn. można zmienić z wytaczaka na wiertło ale automatycznie zmienia się w obu pozycjach na to samo.

Jeszcze pytanie na marginesie - przekopałem internety i nie znalazłem odp. czy jest możliwość wrzucenia programu wygenerowanego w CAD/CAM do maszyny. Po załadowaniu MPF'a otwiera bez błędu ale pusty plik. Może powinien być napisany jako podprogram?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.




Autor tematu
adamsanders
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2021, 14:08

Re: Sinumerik ShopTurn

#2

Post napisał: adamsanders » 23 paź 2021, 10:51

I jak nie znajdzie się żaden ekspert od ShopTurn'a?

Na zachętę wrzucam foto. Rozwiązania problemu nie znalazłem, w szczegółowych opcjach ostrzy jest teoretycznie możliwość zmiany kierunku obrotów albo nawet ich całkowita blokada, ale maszyna nie przyjmuje tych zmian. W helpie informacja że jest to opcja softwerowa, czyli pewnie dodatkowo płatna. W sinutrain (darmowa wersja) nawet tych opcji w ogóle nie ma.

Obrazek


witeczek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2019, 21:09

Re: Sinumerik ShopTurn

#3

Post napisał: witeczek » 03 maja 2023, 20:35

I co rozwiązałeś problem, według mnie jak tak popatrzyłem na zdjęcie to wydaje mi się że narzędzie musi być najpierw załadowane w "miejsce" bo teraz nie ma ono przypisanego żadnego miejsca więc najpierw trzeba rozładować to narzędzie które tam jest a załadować to drugie i wtedy obrotu się odblokują tak myślę.


Fito
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2013, 16:26
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sinumerik ShopTurn

#4

Post napisał: Fito » 22 wrz 2023, 14:57

Odnośnie kierunku obrotów ostrza wiertła musisz po zaznaczeniu narzędzia wejść w "szczegóły" (klikając w strzałkę po prawej pojawi się ta opcja). Następnie przechodzisz w "Dane ostrzy", wybierasz numer ostrza i na dole masz możliwość zmiany kierunku obrotów. Jeśli będzie potrzeba wstawię zrzuty. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”