Siłowniki do bram - 10 najczęstszych błędów przy montażu

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Siłowniki do bram - 10 najczęstszych błędów przy montażu

#1

Post napisał: Redakcja » 03 paź 2017, 20:16

Obrazek
Montaż siłowników do bram wymaga odpowiedniego przygotowania. Niestety bardzo często, bez odpowiedniego namysłu, popełniane są błędy, które nie tylko wpływają na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu, ale także skracają jego żywotność i narażają klienta na dodatkowe koszty związane z naprawą i serwisowaniem. Poniżej przykłady błędów, których należy unikać chcąc długo cieszyć się z wybranego siłownika do bram.

Dekalog błędów
1. Sprawność mechaniczna
Brama obsługiwana siłownikiem powinna posiadać opcję bezproblemowego otwarcia manualnego. Warto sprawdzić tę możliwość przed montażem siłownika do bram.

Obrazek

2. Problematyczna lokalizacja
Montaż bramy w miejscu nierównym, położonym na wzniesieniu lub kierującym ku górze znacznie utrudni prace. Takie rozwiązania są wykonalne, jednakże wymagają dodatkowych nakładów pracy oraz mogą być bardziej skomplikowane dla zastosowanych [url=http://www.gałecki.pl/automatyka/]siłownikach przy bramach[/url], zarówno gdy montowane są bramy przesuwne, jak i bramy skrzydłowe.

3. Wiatr - dodatkowe obciążenie
Montowanie bramy w terenie, gdzie występują duże wiatry, wpływa znacznie na zużycie siłownika. Zarówno zabudowane bramy, jak i otwarte sztachetowe, pod wpływem wiatru wytwarzają jeszcze większy opór, co wymaga zwiększonej pracy siłownika. Dostosowanie odpowiedniego sprzętu, o zwiększonej mocy jest jak najbardziej wskazane.

4. Szczelność siłowników do bram
Sprzęt do automatyzacji bram musi być dostosowany do warunków atmosferycznych. Konieczne jest dobranie takiej klasy IP, która zapewni bezpieczeństwo siłownikom. Warto tę sprawę dobrze przedyskutować z dostawcą.

Obrazek

5. Siłowniki do bram - wybór
Urządzenie powinno spełniać wszystkie wymagania klienta i być dostosowane do warunków, tj. rozmiar oraz waga bramy. Złe dopasowanie wagi do siłownika do bram może powodować szybkie zużycie urządzenia. Bardzo dobrą i wydajną opcją są siłowniki NICE.

6. Obsługa bramy - wybór
Klient powinien na początku zdecydować o sposobie otwierania bramy (do wewnątrz lub na zewnątrz), oraz o sposobach jej obsługi. Firmy montujące oferują cały zestaw opcji, od pilotów, po klawiatury szyfrowe, czytniki kart, fotokomórki, po obsługę przez telefon komórkowy.

7. Dostęp dla osób trzecich
Konieczne jest także ustalenie jak na posesję będą mogły dostawać się inne osoby. Można wybrać wtedy domofon, wideodomofon lub inne.

Obrazek

8. Dostęp dla służb (ogrodnik, listonosz itp.)
Chcąc umożliwić dostęp do posesji osobom świadczącym różne usługi, można skorzystać albo z wyżej wymienionych lub zastosować jeszcze bardziej zaawansowane technologie. Sprawy te warto umówić z dostawcą.

9. Zamki i automatyczne zamykanie
Przy montażu siłowników do bram warto zadbać o ewentualne dodatkowe zabezpieczenie. Poza zamkami mechanicznymi można użyć zamków elektronicznych. Opcja ta jest dość kosztowna, ale warta do przedyskutowania z firmą.

10. Dobry dostawca kluczem do sukcesu
Bardzo istotne jest, by wybrać doświadczonego i profesjonalnego dostawcę siłowników do bram. Firma świadcząca usługi i automatyzująca bramy skrzydłowe oraz bramy przesuwne powinna zapewniać fachową obsługę, doradztwo, serwis oraz cieszyć się zadowoleniem klientów, którzy zakupili w niej siłowniki do bram. Warszawa posiada wielu dostawców sprzętu tej kategorii. Dobrze jednak zastanowić się nad wyborem i zatrudnić najlepszego fachowca.Tagi:

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”