Kol. Remen. kondensat w instalacji nie jest z powodu stanu instalacji - wymiana węży, cybantów i wszelkiego innego sprzętu stanu nie zmieni. Szkoda zachodu. Jak również filtry,odwadniacze mogą co najwyżej tylko chwilowo coś załatwić. Jedynym radykalnym sposobem jest osuszacz.
Jeżeli była zmiana hali to można sądzić że zmieniły się warunki klimatyczne - zwyczajnie większa wilgotność powietrza pobieranego i ta woda musi gdzieś z instalacji wyjść.
Mc Giver wcale nie jest bzdurą tylko ta dziurka powinna być za kryzą bo na niej następuje rozprężenie i oziębienie powietrza i tu właśnie bedzie kondensować para z powietrza.
[ Dodano: 2009-03-30, 00:18 ]
temat to autor zamyka
Znaleziono 2 wyniki
Wróć do „Poblem z palnikiem HT pm 1650 -wilgoć”
- 30 mar 2009, 00:17
- Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
- Temat: Poblem z palnikiem HT pm 1650 -wilgoć
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 4559
- 27 mar 2009, 09:43
- Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
- Temat: Poblem z palnikiem HT pm 1650 -wilgoć
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 4559

cnc3d pisze: Osuszacz ziębniczy chłodzi sprężone powietrze do ok 3 stopni, skrapla się para i w postaci kondensatu jest wydalana na zewnątrz, potem energią użytą do schłodzenia powietrze jest podgrzewane i z osuszacza wychodzi już osuszone.

Dla niezorientowanych polecam I zasadę termodynamiki w przemianie izochorycznej i zjawiska temperaturowe przy rozprężaniu gazu a skutkiem tego zależność prężności pary wodnej w tym rozprężanym gazie. Po przetłumaczeniu - każdy stopień redukcji ciśnienia jest generatorem kondensatu
"najmniejsza nie szczelnosc to skropliny." - fakt, bo tymi nieszczelnościami kondensat wycieka
