Znaleziono 2 wyniki

autor: BYDGOST
18 sie 2009, 15:28
Forum: CNC podstawy
Temat: Dobor stolika teowego (wymiary)
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3197

quartis pisze:Jesli znam wage bramy, moment silnika i model wrzeciona to na podstawie tych danych mozna wyliczyc orientacyjnie sile nacisku?
Siłę nacisku określisz z parametrów skrawania czyli musisz określić jakie siły powstają przy frezowaniu, czy wierceniu i wziąć pod uwagę składową pionową jeśli chodzi o ugięcie stołu. Belka i wrzeciono swoje ważą, ale nie obciążają bezpośrednio stołu chyba, że podczas kolizji!
autor: BYDGOST
16 sie 2009, 14:29
Forum: CNC podstawy
Temat: Dobor stolika teowego (wymiary)
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3197

W takim razie trzeba rozpatrzyć dwa przypadki:
1. Belka ( stolik ) sięga od podpory do podpory, które są rozstawione na długość L.
2. Belka wystaje poza podpory o wielkość a ( szukane ), przy czym długość belki wynosi, jak powyżej L, ale rozstaw podpór wynosi L-2a.
Załóżmy takie same obciążenia P. Uznajmy, że warunkiem tożsamości są takie same ugięcia fc w obu przypadkach: fc1 = fc2. Podstawiając dane do wzorów na ugięcie obu belek w punkcie C wyliczymy "a" tzn. na ile może wystawać belka, czyli Twoje y. Wypadałoby też porównać ugięcia maksymalne dla obu przypadków.

Wzory pochodzą z Tablic wytrzymałości Niezgodzińskich.

Wróć do „Dobor stolika teowego (wymiary)”