Znaleziono 2 wyniki

autor: pbugdol
19 lip 2023, 07:11
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: Małe grawerowanie w gumie na dużym elemencie.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1538

Re: Małe grawerowanie w gumie na dużym elemencie.

Porobiłem kilka prób na uszczelce EPDM o grubości 1 mm. Aktualnie jeszcze bez asekuracji powietrzem niestety. Nie wypala bardzo głęboko ale robi trwały ślad. Raczej zwęgla wręcz gumę. Przy mojej cienkiej gumce pojawił się problem przy zbyt mocnym ustawieniu aż wyginało ją od temperatury.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Robiłem grawer na Sculpfun S9 przy 60% mocy i posuwie ok 3000 mm/min. Bez asekuracji powietrzem. Różne tryby wypełnienia i ilości przejazdów.
autor: pbugdol
17 lip 2023, 06:52
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: Małe grawerowanie w gumie na dużym elemencie.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1538

Re: Małe grawerowanie w gumie na dużym elemencie.

Cześć,
Mogę sprawdzić na diodowym Sculpfun S9 czy da rady wygrawerować coś w gumie, w sumie i tak chciałem robić test czy wytnę otwory w gumie. Tylko muszę znaleźć chwilę bo ogarnąć temat.
Z drugiej strony można wpisać w google frazę laser engraving rubber albo laser stamps engraving i można znaleźć kilka filmików jak coś tam grawerują :)
Pytanie tylko jaka guma, ja mam aktualnie EPDM do wycinania.

Wróć do „Małe grawerowanie w gumie na dużym elemencie.”