Nie boję się gubienia pozycji
Serwonapędy założone, wykorzystywane na osiach X i Y.
Oś Z chcę wykorzystać do kontrolowania pracy siłownika pneumatycznego, stąd pomysł z krańcówką i ciągłe pytania "głupie same w sobie" i o "totalne bzdury".
Ależ napisałam. Po to, żeby wiedzieć że konkretna część maszyny znalazła się w miejscu, w którym miała się znaleźć po zakończeniu pewnego etapu pracy. Przy założeniu że informacja ze współrzędnych nie jest dla mnie wystarczająca.
Dzień dobry, zakupiłam od chińskiego sprzedawcy dwa serwonapędy: Silnik AC Servo 220V 200W 60ST-M00630 + H2N-15A 0.64N.M 3000RPM Silnik AC Servo 220V 1KW 80ST-M04025 + H2N-15A 4N.M 2500RPM. Pierwszy zestaw po podłączeniu działa prawidłowo, natomiast na drugim serwowzmacniaczu dostaję błąd Err30 i Er...
Jedyne co mi się udało osiągnąć to ustawienie soft limitów na konkretne położenia, sterownik na krańcówkę nie reaguje.
Pozostaje też pytanie, jak stan krańcówki sprawdzać w programie Gcode? To znaczy pobierać stan z pinu i wykorzystywać chociażby w instrukcjach warunkowych czy pętlach.
Napotkałam jeszcze jeden problem - być może zupełnie niepotrzebnie się nad nim głowię i jest równie banalny jak poprzedni. Mianowicie, w jaki sposób na wyżej wymienionym sterowniku mogę w Gcodach odczytywać i wykorzystywać stan krańcówki? Krańcówka została podłączona zgodnie z instrukcją (a także zg...
Rzeczywiście, udało się. Po podłączeniu klawiatury można edytować cały kod. Rozwiązanie zupełnie inne niż się spodziewałam, ale zadowala mnie w stu procentach.
Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie!
Nie mam potrzeby edytowania całego kodu, chodzi o zmianę tylko jednej wartości. Dlatego bardziej liczyłam na możliwość użycia w programie jakichś parametrów, których wartość byłaby ustawiana bezpośrednio na sterowniku (strzałkami, tak jak zmieniane są podstawowe parametry pracy).