No właśnie. Gdyby trochę zaingerować w "zamysł twórców" i wyeliminować te wklęsłe nierówności to każdą blaszkę można by łatwo i szybko wyciąć dobrymi nożycami do blachy. Mam taśmę sprężynową 0,2 mm u siebie i nożycami idzie jak papier. I mogłoby to nawet całkiem ładnie wyglądać
Znaleziono 2 wyniki
Wróć do „Ile tak naprawdę kosztuje wycinanie laserem”
- 06 sty 2024, 20:23
- Forum: Na luzie
- Temat: Ile tak naprawdę kosztuje wycinanie laserem
- Odpowiedzi: 43
- Odsłony: 4261
Re: Ile tak naprawdę kosztuje wycinanie laserem
- 03 sty 2024, 10:01
- Forum: Na luzie
- Temat: Ile tak naprawdę kosztuje wycinanie laserem
- Odpowiedzi: 43
- Odsłony: 4261
Re: Ile tak naprawdę kosztuje wycinanie laserem
drzasiek90 pisze:Ktoś potrzebuje wyciąć jeden malutki element z jakiegoś nietypowego materiału którego nie mam i się dziwi, czemu to nie kosztuje 3 złote.
Ja jednostkowym klientom przesyłającym projekty w jpg mówię, że dla ich zamówień praca lasera i materiał są za darmo, a liczę tylko za przygotowanie pliku. Małych zleceń wymagających zakupu materiału nigdy nie biorę i nawet nie wyceniam, mówię że nie mam teraz takiego materiału na stanie i tyle.
Jak kiedyś szukałem firm do cięcia laserem aluminium chyba 2 mm + dostosowanie projektu pod gięcie + gięcie + malowanie proszkowe, to na 10 firm odpowiedziała jedna, ale cena była dosyć rozsądna. Całkowity koszt to było kilka tysięcy złotych, a i tak zbyt wielu chętnych się nie znalazło.
Stal sprężynowa 0,2 mm jest stosunkowo rzadko używana i jak na stal droga. Kiedyś zamawiałem nierdzewkę 0,1 mm i za 1 m2 wychodziło ponad 200 zł.