W tablce rysunkowej oznaczasz zawsze ostatnią zmianę - obowiązującą, to czy historia zmian z opisami znajduje się na rysunku czy w innej bazie zależy od systemu przyjętego w danej firmie.
Chmurkę/ki rewizji czasem się wykorzystuje by wskazać miejsce zmiany aby było bardziej czytelnie (łatwe do identyfikacji)
Znaleziono 2 wyniki
Wróć do „Rewizje na rysunkach”
- 20 cze 2023, 09:57
- Forum: Rysunek techniczny
- Temat: Rewizje na rysunkach
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 2781
- 15 maja 2023, 12:17
- Forum: Rysunek techniczny
- Temat: Rewizje na rysunkach
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 2781
Re: Rewizje na rysunkach
Ad.1 - Jeśli oficjalnie dokument "zwalniasz" po zatwierdzeniu tzn. wypuszczasz na produkcję, przekazujesz podwykonawcy, kontrahentowi itd. zawsze musisz jakiekolwiek zmiany oznaczyć kolejną rewizją, nawet jak będzie to pierdoła po poprawiasz literówkę w uwagach - zawsze nowsza zmiana.TimeCNC pisze: ↑17 kwie 2023, 09:19Witam.
Mam pytanie odnośnie zmian wprowadzanych na rysunkach:
1.Czy jest konieczność zmiany rewizji przy mało istotnej zmianie na rysunku? (jeżeli wstawimy opis na rysunku ze taka zmiana miała miejsce)
2.Jeżeli wprowadzimy zmianę w rysunku który wchodzi do kolejnego złożenia czy wtedy zmieniamy rewizje również w tym złożeniu?
3.Jest jakaś literatura na temat wprowadzania zmian na rysunkach, rewizji itd?
Ad.2 - Generalnie rysunek złożeniowy posiada szczegółospis (spis części) i najważniejsze jest wprowadzenie wyższej zmiany dla tego spisu części, a w nim oznaczysz zmianę podezpołu/detalu - chyba że taki spis figuruje na rysunku to bezwzględnie zmiana. To czy zmiana w podespole/detalu jest na tyle istotna że musiałbyś aktualizować główny rysunek złożeniowy musisz sam zdecydować.
Ad.3 - nie spotkałem się, generalnie jest to usystematyzowane wewnętrznie w firmie.