Znaleziono 2 wyniki

autor: jasiu...
24 mar 2023, 20:00
Forum: Obróbka metali
Temat: Technologia obrobki
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 953

Re: Technologia obrobki

tuxcnc pisze:
24 mar 2023, 18:52
Po hartowaniu może być jeszcze banan...
Na długości 35 mm? To chyba nieduży banan?

Problem w czymś innym. Tam masz setkę tolerancji na średnicy. Moim zdaniem korzystnie byłoby (szczególnie jak to jakaś ośka i przy okazji potrzeba gładkiej powierzchni) szlifowanie. Ja bym to robił z twardego, zostawił 5 setek na szlifowanie, żeby szlifierz miał lżej. Taka popierdułka się aż tak nie odkształci. Tyle, że nakiełki muszą być z dwóch stron, problem, jeśli maszyna bez przechwytu, bo to drugiego mocowania potrzeba, jak seria, to czasu trochę żal. No i przy szlifowaniu musi być podcięcie, żeby nie poszła tarcza. Pytanie, czy konstrukcja na to pozwala.
autor: jasiu...
24 mar 2023, 14:36
Forum: Obróbka metali
Temat: Technologia obrobki
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 953

Re: Technologia obrobki

40HM zawsze puchnie, tyle, że 45 HRC to wcale nie jest duża twardość. Jeśli nie chcesz szlifować, to może uda się zostawić milimetr naddatku, żeby było z czego zrobić przejście do pomiaru i po prostu ten naddatek stoczyć.

Ewentualnie, jeśli można, zmień materiał. Można poszukać stali płytkohartującej się i zahartować powierzchniowo. Ewentualnie opłaci się azotować, tylko że po azotowaniu też potrafi setkę, dwie spuchnąć.

Nie zrozumiałem wypowiedzi steryda. Czy to jest tulejka o średnicy zewnętrznej 20 mm i ściance 1 mm? Jeśli tak, to odcinaj po hartowaniu. Czy to jest dwustopniowy wałek?

Wróć do „Technologia obrobki”