Znaleziono 2 wyniki

autor: Robert_K
30 sie 2018, 06:59
Forum: Inne obrabiarki przemysłowe
Temat: MAZAK QT10U Drugie życie :)
Odpowiedzi: 135
Odsłony: 11169

Re: MAZAK QT10U Drugie życie :)

Co do oświetlenia to nie pchałbym się w taśmy led bo później trzeba je jakoś hermetycznie odbudować a ciężko w domowych warunkach o dobrą obudowę. Moim zdaniem lepiej kupić jakiś dobry naświetlacz LED - są fabrycznie montowane w hermetycznych obudowach. Kupujesz dwa porządne, wieszasz po obu stronach przestrzeni roboczej i możesz wyzywać w środku.
Nie chce robić reklamy więc linku do allegro nie podam, ale mam sprawdzony model takiego naświetlacza, jak będziesz zainteresowany to odezwij się na PW.

I nie musiałbyś przerabiać instalacji oświetleniowej bo naświetlacze masz głównie na 230 V.

Pozdrawiam.
autor: Robert_K
28 sie 2018, 21:46
Forum: Inne obrabiarki przemysłowe
Temat: MAZAK QT10U Drugie życie :)
Odpowiedzi: 135
Odsłony: 11169

Re: MAZAK QT10U Drugie życie :)

Petroholic pisze: Zastanawiałem się też nad wymianą na szyby ale czy to ma sens?


Szyba ma ten plus że nie jest tak podatna na zarysowania. Poza tym jest prostsza w utrzymaniu w czystości. Do maszyn najlepiej zakładać szyby klejone (w razie wydarcia materiału z uchwytu albo noża z imaka żeby nie zarobić żelazem + odłamkami szkła), a takie są dość drogie. O wiele droższe niż kawałek pleksi.
Druga rzecz, że szyba waży więcej niż pleksa o tej samej powierzchni, jak osłona jest papierowa to może to być problem.

Pozdrawiam.

Wróć do „MAZAK QT10U Drugie życie :)”