Znaleziono 2 wyniki

autor: Robert_K
25 lip 2018, 23:49
Forum: Elektronika CNC
Temat: Jaki zasilacz do hybryd 8nm
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3370

Re: Jaki zasilacz do hybryd 8nm

A może, skoro tata ma pojęcie o przezwajaniu transformatorów (zakładam że ma) odwinie całe uzwojenie wtórne, podzieli je (przetnie) na 3 równe części i nawinie z powrotem łącząc początki i końce uzwojeń. W ten sposób otrzymasz transformator o napięciu 230/3= ok. 75V i prądzie 11,25*3=34A czyli jak dla Ciebie wystarczy z zapasem. Jeśli 75V AC to za dużo to trzeba nawinać mniej zwojów na każdym wtórnym uzwojeniu, ale trzeba pamiętać żeby każde wtórne uzwojenie miało DOKŁADNIE TYLE SAMO ZWOJÓW.
Najlepiej, gdyby tata liczył zwoje podczas odwijania, uzwojenia wtórnego - wtedy można łatwo policzyć ile zwojów trzeba nawinąć żeby uzyskać wymagane przez Ciebie napięcie.

Pozdrawiam
autor: Robert_K
19 lip 2018, 21:48
Forum: Elektronika CNC
Temat: Jaki zasilacz do hybryd 8nm
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3370

Re: Jaki zasilacz do hybryd 8nm

Nigdzie nie piszą "ile transformator ma amper" bo nie muszą. Masz podaną moc i napięcie wyjściowe, prąd możesz sobie policzyć dzieląc jedno przez drugie.

Pozdrawiam.

Wróć do „Jaki zasilacz do hybryd 8nm”