Właśnie o to chodzi że ja takiej piły będę używał raz na miesiąc i raczej poza zimą. Dlatego akurat na pile taśmowej to bym chętnie oszczędził i stąd pytanie o budowę.
Inna sprawa że na głupie komentarze odpowiadam równie głupio. Jak napisałem że coś chcę zbudować to zaraz śmiech (tak jakby frezarek nie budowali amatorzy). Jak napisałem że mnie stać i moja sprawa to śmiech. Jak podałem konkrety to śmiech i potem wytykanie palcami jak szukam "optymalizacji kosztów".
Naprawdę nie odniosłem wrażenia że to forum dla dorosłych ludzi.
Rozumiem że chcąc szybko wejść w temat, robię z siebie durnia. Ale jednak nie rozumiem podejścia co niektórych. Którzy zamiast podpowiadać lub czytać dla zabawy, piszą tylko po to aby poobrażać lub wyśmiać wątpliwymi argumentami.
@grg12
Ty właśnie reprezentujesz takie podejście(chociaż nie jesteś w czołówce). Czytając to co napisałeś to nawet trudno wywnioskować o co Ci właściwie chodzi.
Uczepiłeś się "silnikiem 2KW" nie wiadomo czemu. Tak sie nudzisz że rozśmieszyło Cię napisanie dużej litery K poprzez przypadkowe wciśniecie Shift? Czy może masz taki ubaw ze zaokrągliłem 2.2kW. Ciekawe co by powiedzieli Chińczycy, którzy w latach '90 nakręcali uzwojenia korbkami i po wadze określali jaką moc napisać na tabliczce znamionowej

A może Cię nie doceniam i chodzi Ci o tabliczkę znamionową na pile taśmowej. No tak tylko tam to są silniki wielobiegunowe lub motoreduktory.
Śmiejesz się że mnie ponieważ nie znałem łożysk typu KK. A założę się że nie byłbyś w stanie wymienić przynajmniej jednego które znam ja. Przepychanka dzieci w piaskownicy typu: "Ja mam wiaderko, łopatkę i grabki. A ja mam skakankę i co z tego?".
Piszesz że chciałem zasilać silnik falownikiem z Elektroniki Praktycznej sprzed 18 lat. Pokazałem ten falownik jako dowód, że budowa falowników to pikuś i robiono to już 20 lat temu. A konstrukcja falowników skalarnych to podstawowy temat na wykładach z energoelektroniki. I ja na Twoim miejscu nie czepiałbym się się błedów w schmacie. A tego że budując taki falownik w 2017, równie dobrze możesz zbudować automobil z silnikiem parowym.
Życzę bardziej rzeczowej dyskusji w przyszłości, a budowanie tokamaka zostawiam takiemu specjaliście jak Ty
